اخبار

قانون بودجه ۱۴۰۳: شهرداری‌ها باید ۱۵ روزه مجوز حفاری فیبر نوری بدهند

ftth

براساس قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، شهرداری‌ها مکلف شده‌اند حداکثر در ۱۵ روز مجوز حفاری فیبر نوری را برای اپراتورها صادر کنند.

به گزارش دیجیاتو، بخش اول قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، روز ۲۹ اسفندماه گذشته ابلاغ شد. موضوع عدم همکاری شهرداری‌ها با اپراتورهای فیبر نوری همواره یکی از مهم‌ترین گلایه‌های این شرکت‌ها بوده است. حالا در بند «پ» ماده ۱۱ قانون بودجه، برای این مشکل چاره‌اندیشی شده است.

براساس این بند، شهرداری‌های سراسر کشور و وزارت راه و شهرسازی مکلفند به‌منظور تسریع و تسهیل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در توسعه شبکه فیبر نوری، مجوز حفاری و نصب تجهیزات فیبر نوری در معابر شهری و معابر خارج از شهر را حداکثر ۱۵ روز پس از دریافت تقاضای کارور اپراتور معرفی‌شده از سوی وزارت ارتباطات و با رعایت شرایط، ضوابط و تعرفه‌های مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارائه کنند.

انتقال موجودی حساب به صندوق توسعه فیبر نوری

همچنین براساس بند «ب» همین ماده، مانده حساب توسعه شبکه تار (فیبر نوری) که در بند «س» تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴٠٢ پیش‌بینی شده بود، پس از تأسیس صندوق توسعه فیبر نوری به حساب صندوق انتقال می‌یابد. علاوه‌براین، مبالغ کمک‌پرداختی به اپراتورهای ارتباطی از محل منابع این صندوق نیز از مالیات معاف شده است.

گفتنی است که براساس گزارش‌های وزارت ارتباطات، در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲، میزان پوشش در پروژه فیبر نوری و منازل و کسب‌وکارها از ۷ میلیون عبور کرد. وزارت ارتباطات پیش‌بینی کرده که با تصویب این ماده قانونی، میزان پوشش شبکه فیبر نوری در پایان سال به دو برابر برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *