اخبار

وزیر ارتباطات: کاهش سرعت اینترنت در ساعات بامدادی روزهای آینده ادامه خواهد داشت

وزیر ارتباطات اعلام کرد سرعت اینترنت در بامداد روزهای آینده با کاهش سرعت روبه‌رو خواهد شد. او علت این موضوع را «ارتقای شبکه» عنوان کرد.

«عیسی زارع‌پور» امروز در حاشیه نشست هیئت دولت درباره اختلالات اینترنت گفت: «درحال توسعه شبکه مخابراتی کشور هستیم که قرار است ظرف 6 ماه آینده 50 درصد به ظرفیت لایه IP شبکه اضافه کنیم. ضمن اینکه تجهیزات جدید درحال قرارگرفتن در شبکه است.»

او با اشاره به اینکه این اتفاق معمولاً در نیمه‌های شب رخ می‌دهد، اضافه کرد: «بعضی از مناطق ممکن است با اطلاع قبلی اختلالات محدودی را تجربه کنند که شرکت ارتباطات زیرساخت این را اعلام خواهد کرد. این امر از قبل هم به اپراتورها اعلام شده بود ولی ما تشخیص دادیم که به اطلاع عموم مردم نیز برسد. البته عموم کاربران این اختلال را حس نمی‌کنند، اما خب قابل تشخیص است.»

وزیر ارتباطات باور دارد «دمیدن در این اختلال محدود» ممکن است باعث نگرانی شود. بااین‌حال، نباید فراموش کرد که اگرچه ممکن است همین اختلال‌ها توسط کاربران عادی – آن‌طور که باید – احساس نشود، اما کسب‌و‌کارهای مجازی آسیب‌های متعددی از آن می‌بینند.

گفتنی است صبح روز 20 شهریور‌ماه سال جاری، نت بلاکس خبر از اختلال گسترده در اینترنت ایران داد.

شرکت ارتباطات زیرساخت پس از چند ساعت از وقوع اختلال اینترنت در این رابطه با انتشار بیانیه‌ای شفاف‌سازی کرد و گفت اختلال یاد‌شده به‌علت ارتقای شبکه زیرساخت کشور بوده است.

شرکت ارتباطات زیرساخت تأکید کرد این کار براساس فرایند رایج و مصوب بوده و تغییرات در ساعات کم ترافیک شبانه‌روز (اکثراً بامداد) در قالب «down time» فنی انجام می‌شود. همچنین قبل از شروع عملیات اجرایی، اطلاع‌رسانی لازم با اپراتورها و ذی‌نفعان انجام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *