اخبار

درخواست وزیر ارتباطات از مجلس: بستر قانونی برای برخورد با مافیای فیلترشکن‌ها که از نیاز مردم سوءاستفاده می‌کنند، فراهم شود

وزیر ارتباطات اعتقاد دارد برای برخورد با مافیای فیلترشکن توپ در زمین مجلس است. زارع‌پور تأکید دارد برخورد با مافیایی که از نیاز مردم سوء استفاده و جیب خود را پر می‌کند، نیاز به قانون دارد.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز، در حیاط هیئت دولت درباره مقابله با فیلترشکن‌ها به باشگاه خبرنگاران گفت برخورد با مافیای فیلترشکن نیازمند عزم و اراده مجلس است.

او اعتقاد دارد نمایندگان بایستی با یک طرح دو فوریتی، بستر قانونی لازم برای برخورد با کسانی که از نیاز مردم سوء استفاده و جیب خود را پر می‌کنند، فراهم شود:

«لوایح متعددی از سوی دولت در صف تصویب در مجلس است، بحث مقابله با مافیای فیلترشکن‌ها بایستی از سوی نمایندگان پیگیری شود. اگر نمایندگان مجلس می‌خواهند این موضوع سر و سامان بگیرد، طرحی را آماده و 50 نفر امضا کنند و دو فوریتی در صحن علنی مجلس بیاورند و مصوب کنند. اینگونه بستر قانونی لازم برای برخورد با کسانی که از این نیاز مردم سوء استفاده می‌کنند و جیب خود را پر می‌کنند، فراهم می‌شود.»

زارع‌پور تأکید کرد صرفاً با کار فنی نمی‌شود با این مسأله (مافیای فیلترشکن‌ها) مقابله کرد و نیازمند قانون است تا بتوانند در حوزه اجرا کار را دنبال کنند: «بارها گفتم فیلترشکن باعث ایجاد ناامنی در گوشی مردم و کند شدن سرعت اینترنت می‌شود. همچنین مخاطرات زیادی به همراه دارد و نگرانی‌های نمایندگان هم به حق است،»

وزیر ارتباطات اواخر مرداد ماه اعلام کرد در تلاشند تا بساط فیلترشکن‌فروشی را جمع کنند. او با حضور در صحن علنی مجلس در این باره گفت:

«بساط سوداگری و فیلترشکن‌فروشی افرادی که از نیاز مردم سوءاستفاده می‌کنند، صرفاً فنی نیست و بار زیادی را به شبکه تحمیل می‌کند. این نیازمند قانون مشخصی است که من آن را تقدیم هیئت‌رئیسه خواهم کرد. من اعتقاد دارم که با کمک نمایندگان مجلس، بساط فیلترشکن‌فروشی را جمع خواهیم کرد. من به‌عنوان وزیر ارتباطات آرزو دارم هیچ ایرانی برای هیچ‌گونه از نیازهای خود به فیلترشکن نیاز نداشته باشد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *