اخبار

وزیر ارتباطات: همه تلاش ما این است که دولت را به یک آیکون در تلفن همراه تبدیل کنیم

وزیر ارتباطات بر گسترش خدمات دولت الکترونیک تأکید کرد و گفت تلاش می‌کنند تا دولت به یک آیکون در کنار آیکون‌های دیگر تلفن همراه تبدیل شود. زارع‌پور همچنین وعده داد که با توسعه فیبر نوری، مشکل اینترنت کشور به‌صورت ریشه‌ای حل شود.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات، با حضور در شبکه استانی زنجان اظهار داشت دنیای آینده، دنیای دیجیتال است: «زندگی بشر روزبه‌روز بیشتر از گذشته با خدمات جدید دیجیتالی گره خواهد خورد و ما باید خودمان را برای یک تحول دیجیتال آماده کنیم.»

او با اشاره به برنامه توسعه هفتم اظهار داشت در حوزه تحول دیجیتال پیش‌بینی شده است که همه دستگاه‌های اجرایی کشور ظرف یک سال فناوری‌های جدیدی مانند هوش مصنوعی، کلان‌داده و فناوری‌های نوظهور را بررسی کنند تا برآورد شود چه کارکردی در حوزه کاری آن‌ها دارد و در این زمینه زیرساخت‌های لازم فراهم خواهد شد.

زارع‌پور با بیان اینکه بیش از 22 میلیون نفر حداقل یک بار از پنجره ملی خدمات دولت هوشمند استفاده کرده‌اند، گفت: «همه تلاش ما این است که دولت را به یک آیکون در کنار آیکون‌های دیگر گوشی‌های همراه تبدیل کنیم تا کارها بدون مراجعه، با ساده‌ترین شکل ممکن و باسرعت انجام شوند.»

وزیر ارتباطات همچنین مدعی شد که طی یک هفته گذشته و به‌علت مراسم راهپیمایی اربعین، تماس‌های صوتی و تصویری بر بستر پیام‌رسان‌های بومی رشد 50 درصدی داشته است.

«مشکل اینترنت را به‌صورت ریشه‌ای حل خواهیم کرد»

زارع‌پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توسعه زیرساخت‌های اینترنت پرسرعت، وعده داد مشکل اینترنت در کشور به‌صورت ریشه‌ای حل خواهد شد.

او طرح فیبر نوری را زیرساخت توسعه و تحول چند دهه آینده استان زنجان توصیف کرد و از مردم خواست تا در اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند:

«برای رسیدن به این تعهد باید شبانه‌روزی کار کرد که همین موضوع ممکن است سبب ایجاد مزاحمت‌هایی برای مردم شود، اما سرانجام خوشی دارد.»

به گفته وزیر ارتباطات، بخش زیادی از هزینه توسعه و ارائه فیبر نوری را دولت تقبل کرده است: «شرکت‌ها نیز سرمایه‌گذاری کرده‌اند، بنابراین هزینه‌ها برای مردم زیاد نخواهد بود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *