اخبار

احتمال ناپایدار شدن شبکه اینترنت کشور در روزهای آینده

شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد به دلیل انجام اقدامات فنی لازم برای ارتقا و توسعه تجهیزات شبکه تا هفته آینده ممکن است ناپایداری‌هایی در شبکه رخ دهد.

شرکت ارتباطات زیرساخت با انتشار اطلاعیه‌ای از احتمال بروز ناپایداری‌های موقت در شبکه اینترنت کشور در روزهای آینده خبر داده است. در متن این اطلاعیه، انجام اقدامات فنی برای ارتقا و توسعه تجهیزات شبکه به‌عنوان علت این ناپایداری اعلام شده است.

در متن این اطلاعیه آمده است:

با توجه به برنامه شرکت ارتباطات زیرساخت درخصوص افزایش 50 درصدی ظرفیت IP شبکه‌ی هسته‌ی کشور و در راستای افزایش کیفیت ارتباطات، اقدامات فنی لازم جهت ارتقاء و توسعه تجهیزات شبکه پس از نیمه‌شب‌ها و در ساعات کم ترافیک شبکه انجام می‌شود که ممکن است در برخی مناطق باعث ناپایداری موقت شبکه گردد.

– ، شرکت ارتباطات زیرساخت

همراه با این اطلاعیه جدولی نیز منتشر شده که در آن روزهایی که ممکن است ناپایداری‌های مقطعی و منطقه‌ای رخ دهد مشخص شده است. بر اساس اطلاعات این جدول، از امروز (چهارشنبه، پنجم مهر ماه) تا هفته آینده، در روزهای پنجم، هشتم، نهم، دهم و دوازدهم مهر برخی شهرهای کشور احتمالاً تحت تأثیر ناپایداری‌های شبکه قرار می‌گیرند.

این ناپایداری‌ها از ساعت ۱ تا ۶ بامداد رخ داده و مناطق و شهرهای مختلفی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

جدول شرکت ارتباطات زیرساخت

این اطلاعیه در شرایطی منتشر شده است که در چند هفته اخیر در سه نوبت اختلالاتی در شبکه اینترنت کشور رخ داده بود. نت‌بلاکس در روزهای ۲۴ شهریور، ۳۱ شهریور و ۴ مهر ۱۴۰۲ بروز اختلال و ناپایداری در شبکه اینترنت کشور را گزارش داده بود.

این ناپایداری‌ها و افت سرعت و کیفیت اینترنت در ایران در ساعاتی از نیمه‌شب رخ داده و پیش از این، شرکت ارتباطات زیرساخت علت آن را اقدام به توسعه تجهیزات شبکه اعلام کرده بود. در اطلاعیه امروز این شرکت هم به همین موضوع اشاره شده است که ناپایداری‌های آتی در نیمه‌شب‌ها که ساعات کم ترافیک شبکه اینترنت است، رخ خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *