اخبار

چین: آیفون مشکل امنیتی دارد، اما فروش آن را ممنوع نکرده‌ایم

سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی چین ضمن اشاره به مشکل امنیتی آیفون می‌گوید این کشور خرید و استفاده از گوشی برندهای خارجی را ممنوع نکرده است.

وزارت امور خارجه‌ی چین می‌گوید تاکنون هیچ قانونی برای توقف فروش و استفاده از گوشی برندهای خارجی تصویب نشده است. این گفته در حالی مطرح می‌شود که رسانه‌ها می‌گوید چین از کارمندان آژانس‌ها و شرکت‌های دولتی خواسته است آیفون را به محل کار نبرند.

مائو نینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی چین، در پاسخ به خبرنگاران گفت: «چین قوانین، مقررات یا سیاستی برای ممنوعیت خرید و استفاده از موبایل برندهای خارجی ازجمله اپل تصویب نکرده است.»

نینگ در ادامه به مشکل امنیتی در آیفون اشاره کرد: «اخیرا متوجه گزارش‌های زیادی درباره‌ی حادثه‌ی امنیتی مرتبط‌به گوشی‌های اپل شده‌ایم. دولت چین اهمیت زیادی برای امنیت سایبری و اطلاعات قائل است و رفتار مشابهی با شرکت‌های داخلی و خارجی دارد.»

احتمالاً سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی چین به باگ امنیتی جدید iOS 16 اشاره کرده است که دسترسی به اطلاعات محرمانه‌ی آیفون را برای هکرها امکان‌پذیر می‌کرد. اپل در عرض یک هفته، باگ مورد بحث را برطرف کرد.

گفته‌های مائو نینگ در حالی مطرح می‌شود که خبرگزاری رویترز از برنامه‌ی چین برای گسترش ممنوعیت استفاده از آیفون در بین مقامات و کارمندان دولت خبر داده است. منابع آگاه به رویترز گفته‌اند که برخی از کارمندان دولت چین حتی اجازه ندارند آیفون را به محل کار ببرند.

گزارش‌های ضدونقیض در حالی منتشر می‌شود که اپل شب گذشته آیفون ۱۵ را رونمایی کرد. قیمت گوشی آیفون ۱۵ تغییر نکرده است تا افراد بیشتری به خرید گوشی های اپل ترغیب شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *