اخبار

این باگ عجیب سرعت فایل اکسپلورر ویندوز ۱۱ را به‌شدت افزایش می‌دهد

سرعت مرورگر فایل ویندوز ۱۱ خیلی زیاد نیست؛ اما با ترفندی ساده می‌توان سرعت آن را افزایش چشمگیری داد.

کاربران ویندوز ۱۱ باگ عجیبی را در فایل اکسپلورر شناسایی کرده‌اند که سرعت آن را به‌شدت افزایش می‌دهد.

به‌طورکلی، فایل اکسپلورر ویندوز ۱۱ سرعت زیادی ندارد. به‌تازگی، یکی از کاربران ایکس (توییتر سابق) نکته‌ای را به‌اشتراک گذاشته است که روش افزایش سرعت این برنامه را در سیستم‌عامل دسکتاپ مایکروسافت نشان می‌دهد.

چگونه سرعت فایل اکسپلورر ویندوز ۱۱ را افزایش دهیم؟

برای بهبود سرعت مرورگر فایل ویندوز ۱۱ باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا کلید F11 روی صفحه کلید فشار دهید تا فایل اکسپلورر در حالت تمام‌صفحه نمایش داده شود و سپس با فشردن مجدد همان کلید، دوباره از حالت تمام‌صفحه خارج شوید. این اقدام باعث می‌شود مرورگر فایل محتویات پوشه را به‌سرعت بارگیری کند و پیش‌نمایش‌های کوچکی از اسناد و پوشه‌ها نشان دهد. در این شرایط عملکرد جست‌وجوی این برنامه نیز بهبود می‌یابد و فایل‌ها و پرونده‌های مختلف را سریع‌تر پیدا می‌کند.

تعداد زیادی از کاربران ردیت روش افزایش سرعت فایل اکسپلورر ویندوز ۱۱ را آزمایش و آن را تأیید کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد این باگ روی اکثر نسخه‌های نهایی ویندوز ۱۱ کار می‌کند.

یکی از کاربران ردیت می‌گوید که باگ ویندوز ۱۱ را روی کامپیوتر مجهز به پردازنده‌ اینتل Core i7-7700HQ و نسخه‌ی 22H2 امتحان کرده و واقعاً باعث افزایش سرعت فایل اکسپلورر شده است.

درحال‌حاضر، مشخص نیست دقیقاً چه عاملی باعث افزایش سرعت مرورگر فایل ویندوز ۱۱ می‌شود و نمی‌دانیم آیا استفاده از باگ مذکور مشکلاتی برای سیستم‌عامل ایجاد خواهد کرد یا خیر. شاید ویندوز ۱۱ برخی گزینه‌های نمایه‌سازی را به‌محض تغییر به‌ حالت تمام‌صفحه غیرفعال کند و همین موضوع باعث افزایش سرعت فایل اکسپلورر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *