اخبار

آزمایش عمومی دستیار کوپایلت ویندوز ۱۱ موقتاً متوقف شد

در آستانه‌ی مراسم بزرگ مایکروسافت، آزمایش عمومی قابلیت‌های جدید کوپایلت در ویندوز ۱۱ موقتا به‌حالت تعلیق درآمد.
طبق اعلام مایکروسافت، آزمایش عمومی ویژگی‌های جدید کوپایلت ویندوز ۱۱ متوقف شده است. این شرکت می‌گوید: «باتوجه‌به بازخوردهای کاربران، تصمیم گرفته‌ایم انتشار قابلیت‌های کوپایلت را به‌طور موقت متوقف کنیم تا آن‌ها را بیشتر بهبود دهیم.» کاربرانی که اکنون کوپایلت را دراختیار دارند، همچنان می‌توانند از آن استفاده کنند و مایکروسافت به توسعه‌ی ایده‌های جدید برای اعضای اینسایدر ویندوز ادامه می‌دهد.

برگزاری رویداد هوش مصنوعی مایکروسافت در ۲۰ می (۳۱ اردیبهشت)، زمان مناسبی برای نمایش جزئیات کامل‌تر برنامه‌های آینده‌ی این شرکت به‌نظر می‌رسد. با شعار «۲۰۲۴؛ سال کامپیوترهای هوش مصنوعی» و معرفی کلید جدید کوپایلت برای کیبوردها، انتظارات از مایکروسافت افزایش یافته است.

انتظار می‌رود سرفیس‌های جدید با پردازنده‌‌ی اسنپدراگون ایکس الیت عرضه شوند و رقیبی برای مک‌ بوک ایر M3 اپل و حتی مدل‌های پرو باشند.

ازجمله ویژگی‌های جدید ویندوز که در دست توسعه قرار دارند، می‌توان به اپلیکیشن هوش مصنوعی File Explorer اشاره کرد که شباهت‌هایی به قابلیت تایم‌لاین قدیمی ویندوز ۱۰ دارد. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های گذشته‌ی خود را مشاهده کنند.

از قابلیت‌هایی که مایکروسافت اخیراً در نسخه‌ی پیش‌نمایش کوپایلت آزمایش کرده است، می‌توان به انیمیشن آیکون نوار وظیفه برای نمایش آماده‌ به‌ کار بودن دستیار هوش مصنوعی و امکان دریافت خلاصه‌ی متون با هوش مصنوعی با بردن نشانگر موس روی آیکون کوپایلت اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *