اخبار

نصب آپدیت‌های ویندوز 11 احتمالاً بدون نیاز به ری‌استارت‌کردن کامپیوتر ممکن می‌شود

مایکروسافت معمولاً هر ماه آپدیت‌های امنیتی برای ویندوز منتشر می‌کند و برای نصب آن نیز باید کامپیوتر خود را ری‌استارت کنید. حالا به‌نظر می‌رسد مایکروسافت درحال کار روی روشی به نام Hot Patching است تا دیگر نیازی به ری‌استارت‌کردن برای نصب آپدیت‌ها نداشته باشید. احتمال دارد نسخه 24H2 ویندوز 11 در اواخر سال 2024 از Hot Patching پشتیبانی کند.

به‌گزارش ویندوز سنترال، مایکروسافت در آخرین بیلد ویندوز 11 که در کانال توسعه‌دهندگان منتشر شده است، درحال آزمایش قابلیت نصب آپدیت‌ها بدون نیاز به راه‌اندازی مجدد کامپیوتر است. در این روش، آپدیت امنیتی بدون ریبوب‌شدن روی سیستم شما نصب می‌شود، البته مایکروسافت از این روش در نسخه‌های ویندوز سرور و ایکس‌باکس نیز استفاده کرده است؛ حالا این شرکت احتمالاً Hot Patching را به ویندوز می‌آورد.

آپدیت‌کردن ویندوز 11 بدون ری‌استارت‌کردن

آپدیت‌ ویندوز بدون ریستارت‌

یکی از ویژگی‌هایی که کاربران ویندوز از آن متنفر هستند، ری‌استارت‌کردن ویندوز پس از هربار آپدیت است. از آنجایی که ویندوز آپدیت‌های امنیتی زیادی عرضه می‌کند، معمولاً کاربران باید کار خود را رها کنند و منتظر نصب آپدیت ویندوز هنگام ری‌استارت‌کردن باشند. به‌نظر می‌رسد مایکروسافت با روش Hot Patching درحال رفع این مشکل است.

انتظار می‌رود که نسخه 24H2 ویندوز 11 در اواخر سال 2024 از روش Hot Patching پشتیبانی کند. البته احتمالاً این قابلیت در ابتدا فقط برای سیستم‌های x86 در دسترس قرار می‌گیرد و سیستم‌های ARM64 در سال 2025 به‌روزرسانی Hot Patch را دریافت خواهند کرد.

با این روش آپدیت‌های امنیتی ماهانه بدون وقفه در جریان کار و یا درخواست ری‌استارت نصب خواهند شد. بااین‌حال، همچنان باید سیستم خود را هر چند ماه یکبار برای انجام آپدیت‌های دیگر ری‌استارت کنید. منتها دیگر نیازی نیست هر ماه برای هر آپدیت امنیتی این کار را انجام دهید.

هنوز مایکروسافت این اطلاعات را تأیید نکرده است، اما از آنجایی که اکثر کاربران با ری‌استارت‌کردن سیستم خود هنگام آپدیت مشکل دارند، احتمال دارد مایکروسافت به زودی از روش Hot Patching در آپدیت‌های خود استفاده کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *