اخبار

فایرفاکس 115 منتشر شد؛ آخرین نسخه برای ویندوز 7 و 8

موزیلا فایرفاکس 115 را منتشر کرد که علاوه بر چندین تغییر جدید، آخرین نسخه‌ای خواهد بود که برای ویندوز 7 و 8 منتشر می‌شود.

آخرین به‌روزرسانی امنیتی اپل برای macOS 10.14 در سال 2021 منتشر شده است. موزیلا با اشاره به همین موضوع در پست وبلاگ خود می‌نویسد:

«سیستم‌عامل‌هایی که دیگر پشتیبانی نشوند، هیچ به‌روزرسانی امنیتی دریافت نخواهند کرد و دارای آسیب‌پذیری‌های شناخته‌شده‌ای هستند. بدون پشتیبانی رسمی اپل، نگهداری از سیستم‌عامل‌های منسوخ برای موزیلا پرهزینه و برای کاربران خطرناک می‌شود.»

ویژگی‌های جدید فایرفاکس 115

درباره ویژگی‌های جدید فایرفاکس، در این نسخه می‌توانید روش‌های پرداختی ذخیره‌شده خود در مرورگرهای کرومیوم را به فایرفاکس اضافه کنید. منوی کشویی Tab Manager نیز دارای دکمه‌ای برای بستن برنامه‌هاست تا بتوانید این کار را سریع‌تر انجام دهید.

رابط کاربری دیگر بخشی است که موزیلا در این نسخه به آن توجه کرده و ادعا می‌کند رابط کاربری اکنون به‌طوری ساده و به‌روزشده که روند انتقال داده‌ها از مرورگرهای دیگر را آسان می‌کند.

در ادامه موزیلا به مشکلاتی مانند «اصلاحات امنیتی مختلف» که در نسخه جدید اصلاح شده‌اند و نیز چندین تغییر جزئی‌تر مانند اضافه‌شدن Undo و Redo به فیلدهای رمز عبور اشاره کرده است.

مانند همیشه، نسخه جدید مرورگر فایرفاکس به‌طور خودکار در پس‌زمینه ویندوز و macOS دریافت می‌شود. علاوه‌براین، از بخش About Firefox در منوی بالای صفحه می‌توانید از آخرین نسخه و به‌روزرسانی که برای شما ارائه شده است، اطلاع پیدا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *