اخبار

سرانجام گوگل Nearby Share را برای ویندوز عرضه کرد!

گوگل اشتراک‌گذاری فایل‌ها را بین تلفن اندرویدی و کامپیوتر ویندوزی بدون نیاز به اتصال اینترنت و به صورت بی‌سیم برای کاربران آسان‌تر از گذشته می‌کند.

گوگل پس از یک دوره آزمایشی که در ماه مارس شروع شد، از راه‌اندازی کامل و انتشار برنامه‌ی Nearby Share خود در ویندوز خبر داد. Nearby Share سال‌ها است که یکی از ویژگی‌های پیش فرض موجود در سیستم عامل اندروید بوده است و می‌توان به‌عنوان رقیب اندرویدی airdrop  اپل از آن یاد کرد؛ اما تا مدتی پیش فقط در بین گوشی‌های اندرویدی می‌توانستید از آن استفاده کنید. Nearby Share اساساً به کاربران اجازه می‌دهد تا فایل‌ها را بین دستگاه‌های اندرویدی از طریق یک اتصال بی‌سیم محلی انتقال دهند و نیاز به اتصال به اینترنت برای انتقال فایل‌ها را از بین می‌بَرد و در عین حال سرعت‌ بالاتری نسبت به انتقال با استفاده از بلوتوث را ارائه می‌کند.

همزمان با راه‌اندازی کامل برنامه‌ی Nearby Share در ویندوز، امروز این برنامه چند به‌روزرسانی جدید نیز دریافت خواهد کرد. ابتدا، هنگامی که یک تصویر از طریق Nearby Share به اشتراک گذاشته می‌شود، در زمان دریافت اعلان اشتراک گذاری، پیش نمایشی از آن تصویر را نیز مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد از دریافت فایل درست مطمئن شوید. علاوه بر این، در حین انتقال فایل‌ها، برنامه اکنون تخمینی از مدت زمانی که نیاز دارد تا انتقال فایل‌ها را به پایان برساند به شما نمایش خواهد داد.

محیط برنامه‌ی nearby share در ویندوزاعلان برنامه‌ی nearby share در ویندوز

خبر مهم دیگر این است که Google با برخی از سازندگان دستگاه‌های ویندوز همکاری خواهد کرد تا برنامه‌ی Nearby Share را در دستگاه‌های ویندوزی خود به صورت پیش‌فرض به‌کار ببرند مانند HP Dragonfly Pro که اخیراً عرضه شده است و اتفاقاً در نسخه کروم بوک با پشتیبانی بومی از Nearby Share نیز موجود است. با دردسترس قرار گرفتن Nearby Share برای کاربران ویندوز، انتقال اطلاعات بین دستگاه‌ها بسیار راحت‌تر خواهد شد و می‌تواند به یکی از محبوب ترین راه‌ها برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها بین دستگاه ها تبدیل شود. به گفته‌ی گوگل، نسخه‌ی بتای این اپلیکیشن در حال حاضر بیش از 1.7 میلیون بار دانلود شده است.

نکته‌ی جالب توجه این است که ارائه‌ی Nearby Share توسط گوگل در ویندوز ضربه‌ای است به قابلیتی شبیه به Nearby Share که خود مایکروسافت در ویندوز 11 و 10 به صورت پیشفرض قرار داده است. در حالی که این قابلیت چند سالی است که وجود دارد، مایکروسافت هرگز واقعاً آن را فراتر از ویندوز گسترش نداده و اگر بخواهید فایل‌ها را از تلفن همراه به دستگاه ویندوزی خود منتقل کنید، اساساً استفاده از آن برای شما بی‌فایده خواهد بود.

برنامه‌های شخص ثالثی وجود دارند که می‌توانند این نوع عملکرد را به کاربران ارائه دهند، اما مایکروسافت هرگز این قابلیت را برای دیگر سیستم عامل‌ها منتشر نکرد و حال گوگل با ارائه‌ی Nearby Share در ویندوز، مایکروسافت را در این زمینه شکست داد. مشارکت با سازندگان دستگاه‌های ویندوزی به این معنی است که احتمال این که کاربران از قابلیت اشتراک گذاری پیش‌فرض فایل‌ها در ویندوز استفاده کنند، با فرض این که دیگر شرکت‌ها نیز به HP محلق شوند و برنامه‌ی Nearby Share گوگل را به صورت پیش‌فرض روی دستگاه‌های ویندوزی خود نصب کنند، نزدیک به صفر خواهد بود.

اگر علاقه دارید Nearby Share در ویندوز را همین حالا امتحان کنید، می‌توانید این برنامه را از وب‌ سایت رسمی گوگل دانلود کنید. در اندروید، این ویژگی به صورت پیش‌فرض در آخرین نسخه‌های سیستم‌عامل گوگل وجود دارد، بنابراین نیازی به انجام کار دیگری نخواهید داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *