اخبار

رابط کاربری گوگل تغییر کرد؛ پیشنهاد موضوعات مرتبط با جستجو در بالای نتایج

گوگل در رابط موتور جستجوی خود در دسکتاپ تغییری را به‌وجود آورده است تا در هنگام جستجو بتوانید به موضوعات مرتبط با آن جستجو دسترسی داشته باشید و جستجوهای جدیدی انجام دهید. عرضه این ویژگی که در زیر کادر جستجو مشاهده می‌شود، حالا در سراسر جهان آغاز شده است.

به‌ گزارش ورج، اگر عبارتی را در گوگل جستجو کنید، حالا در زیر کادر جستجو چندین موضوع را برای جستجوی مجدد می‌بینید که به شما کمک می‌کنند تا جستجوی اولیه خود را تکمیل کنید. در گذشته ردیفی از زبانه‌ها وجود داشت که دسترسی به بخش‌های مختلف موتور جستجو ازجمله Images یا Videos را فراهم می‌کرد، اما حالا همین گزینه‌ها هم در میان موضوعات مرتبط با جستجوی فعلی شما قرار گرفته‌اند.

گوگل ابتدا این ویژگی را در ماه دسامبر برای نسخه موبایل موتور جستجوی خود عرضه کرد و در ماه گذشته شاهد عرضه این قابلیت برای زبان انگلیسی در آمریکا بودیم. اما حالا عرضه جهانی این ویژگی آغاز شده است و در آزمایشی که ما انجام داده‌ایم، این قابلیت حتی برای زبان فارسی با آی‌پی ایران هم در دسترس قرار دارد.

تغییر رابط کاربری موتور جستجوی گوگل

تصویری که در ادامه می‌بینید، نسخه قدیمی رابط کاربری گوگل را نشان می‌دهد:

تصویر بعدی هم رابط این موتور جستجو پس از اعمال این تغییر جدید است:

با توجه به آنچه به‌نظر می‌رسد، با کلیک روی هر موضوع، آن را به جستجوی خود اضافه می‌کنید. برای مثال، اگر عبارت WWDC 2023 را جستجو کنید، موضوعاتی مثل Keynote به شما پیشنهاد داده می‌شود. اگر روی این موضوع کلیک کنید، جستجوی شما به WWDC 2023 Keynote تبدیل می‌شود. گوگل با این تغییر می‌تواند جستجوهای بیشتر را روی موتور خود آسان‌تر کند و به کاربران در تکمیل جستجوها یاری برساند.

گوگل چندی قبل در کنفرانس توسعه‌دهندگان خود از سرویس جدید SGE رونمایی کرد که پاسخ جستجوها را از طریق هوش مصنوعی مولد ارائه می‌کرد. به‌نظر می‌رسد که تغییر امروز هم در راستای همان تغییرات اعمال شده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *