اخبار

چت‌بات هوش مصنوعی گوگل بارد به‌روز شد؛ دسترسی به اطلاعات جیمیل، داکز و درایو شما

چت‌بات هوش مصنوعی بارد گوگل دیگر برای پاسخ‌گویی به شما تنها به دریافت اطلاعات از محیط وب بسنده نخواهد کرد. این چت‌بات اکنون می‌تواند با پشتیبانی از افزونه‌ها، اطلاعات سرویس‌های جیمیل، داکز، درایو و… شما را اسکن کند. کاربران با ارائه مجوز برای استفاده از این ویژگی، می‌توانند پاسخ‌های شخصی‌تری بگیرند.

براساس خبری در وبلاگ گوگل، افزونه‌های بارد که از امروز برای نسخه انگلیسی این چت‌بات فعال شده است، به این ابزار هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا به اپ‌های مختلف این شرکت ازجمله جیمیل، درایو، داکز، یوتوب، مپس و Flights دسترسی داشته باشد.

گوگل بارد حالا می‌تواند به اطلاعات ایمیل‌ها و اسناد شما دسترسی پیدا کند

به‌این‌ترتیب، گوگل بارد حالا می‌تواند بین ایمیل‌ها و اسناد کاری یا شخصی‌تان بگردد تا اطلاعاتی را پیدا کند که به‌دنبالش هستید. این شرکت تأکید می‌کند که محتوای داده‌های شخصی شما توسط هیچ انسانی دیده نمی‌شود و بارد از آن‌ها برای نمایش تبلیغات یا آموزش مدل خود استفاده نمی‌کند.

Google Bard

برای استفاده از این ویژگی می‌توانید به‌طور مستقیم از بارد بخواهید تا در این اپ‌ها به‌دنبال محتواهای مدنظر شما بگردد. برای مثال، برای جستجو در جیمیل می‌توانید از فرمان mail@ استفاده کنید یا در پیام خود از بارد بخواهید در ایمیل شما جستجو کند.

در گذشته می‌توانستید با کمک دکمه Google It در موتور جستجوی این شرکت، جستجو کنید تا ببینید اطلاعاتی که بارد به شما داده، درست یا خیر است. حالا این چت‌بات خودش به شما نشان می‌دهد که پاسخ‌هایش مطابق اطلاعات به‌دست‌آمده در جستجوها است یا نه. اگر نتیجه مثبت باشد، آن بخش از پاسخ سبز و اگر نتیجه منفی باشد، آن قسمت نارنجی می‌شود.

چت‌بات بارد گوگل همچنین اکنون از قابلیت به‌اشتراک‌گذاری گفت‌وگوها از طریق لینک پشتیبانی می‌کند تا بتوانید لینک گفت‌وگوهای خود را برای دیگران ارسال کنید. با این کار بقیه می‌توانند گفت‌وگوهای شما را ادامه دهند یا شما از آن‌ها لینک بگیرید و گفت‌وگوهایشان را ادامه دهید.

گوگل می‌گوید ارائه قابلیت‌های جدید بارد از طریق به‌روزرسانی‌های مدل هوش مصنوعی PaLM 2 ممکن شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *