اخبار

شبکه Find My Device گوگل سرانجام اوایل هفته آینده راه‌اندازی خواهد شد

گوگل برای مشتریان خود ایمیلی را ارسال کرده است که زمان راه‌اندازی شبکه Find My Device را فاش می‌کند. طبق این ایمیل، شبکه ردیابی موقعیت غول موتور جستجو یکشنبه یا دوشنبه هفته آینده راه‌اندازی می‌شود.

از صبح پنجشنبه، گو‌گل برای برخی از کاربران خود ایمیلی ارسال کرده و به آن‌ها اطلاع داده که شبکه Find My Device به‌زودی راه‌اندازی می‌شود. این شرکت در توضیح مزایای اصلی آن می‌گوید:

«با شبکه جدید Find My Device، می‌توانید مکان دستگاه‌های خود را حتی اگر آفلاین باشند پیدا کنید. همچنین می‌توانید لوازم جانبی Fast Pair سازگار را هنگامی که از دستگاه شما جدا می‌شوند، بیابید. این شامل هدفون‌ها و هدفون‌های سازگار و ردیاب‌هایی است که می‌توانید به کیف پول، کلید یا دوچرخه خود متصل کنید.»

                                                   

مهم‌تر اینکه در پاراگراف پایانی ایمیل، گوگل توضیح می‌دهد که این شبکه «سه روز دیگر» راه اندازی می‌شود. به این ترتیب، شبکه Find My Device روز یکشنبه، 7 آوریل یا به احتمال زیاد، دوشنبه، 8 آوریل راه اندازی خواهد شد.:

«وقتی این ویژگی در عرض 3 روز فعال شد، در دستگاه‌های اندرویدی خود اعلانی دریافت خواهید کرد. تا آن زمان، می‌توانید از طریق «Find My Device» در وب، از شبکه انصراف دهید.»

شبکه Find My Device گوگل

شبکه گوگل که سال گذشته به‌طور رسمی معرفی شد، به دستگاه‌های اندرویدی اجازه می‌دهد تا موقعیت گوشی‌های دیگر، هدفون‌ها و ردیاب‌های گمشده را پیدا کند. با این حال، در حالی که گوگل و اپل مشغول کار روی یک استاندارد صنعتی بودند که اطمینان حاصل می‌کند از این فناوری برای ردیابی حرکات افراد دیگر استفاده نمی‌شود، عرضه آن به تعویق افتاد.

گوگل راه اندازی شبکه خود را به نفع دارندگان آیفون متوقف کرد تا اپل بتواند تنظیمات امنیتی مربوط به آن را در iOS اعمال کند. به نظر می‌رسد که غول کوپرتینویی در iOS 17.5 این کار را انجام داده است. (علی رغم اینکه استاندارد از دسامبر 2023 آماده شده است).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *