اخبار

تراشه جدید سامسونگ با حسگر اثر انگشت امنیت کارت‌های بانکی را ارتقا می‌دهد

واحد سامسونگ LSI مدتی قبل اولین تراشه امنیتی برای کارت‌های بانکی و اعتباری را با نام Biometric Card IC معرفی کرد. این شرکت حالا با انتشار ویدیویی توضیح داده است که این تراشه چگونه کار می‌کند و می‌تواند از کارت کاربر در برابر استفاده‌های غیرمجاز یا سرقت محافظت نماید.

تراشه جدید سامسونگ در واقع یک حسگر اثر انگشت است که می‌توانید تا سه اثر انگشت را روی آن ثبت کنید. زمانی که این کار انجام شد، این داده‌ها در واحدی به‌نام Secure Element ذخیره می‌شود تا قابل دستکاری نباشد. حالا هر زمان که کاربر بخواهد پرداختی انجام دهد، باید انگشت خود را روی حسگر اثر انگشت بگذارد تا هویت او تأیید شود. با این کار دیگر نیازی به ورود رمز نخواهد بود.

IC جدید سامسونگ می‌تواند در داخل همه کارت‌های بانکی کار گذاشته شود و انرژی خود را به‌صورت بی‌سیم از دستگاه‌های کارت‌خوان می‌گیرد. نکته مهم درباره این فناوری تلفیق Secure Element، سیستم احراز هویت و حسگر اثر انگشت در یک تراشه واحد است.

سامسونگ امنیت پرداخت با کارت‌های بانکی را افزایش می‌دهد

سامسونگ می‌گوید داده‌های اثر انگشت در خود دستگاه ذخیره و رمزنگاری می‌شود و با فروشگاه‌ها به اشتراک گذاشته نمی‌شود. به‌علاوه، تمام پردازش‌ها روی خود این تراشه انجام می‌گیرد تا نیازی به انتقال اطلاعات وجود نباشد.

این سیستم می‌تواند سوءاستفاده از کارت‌های بانکی را تقریباً غیرممکن کند. برای مثال اگر کارت شما سرقت شود، سارق به هیچ عنوان امکان استفاده از آن را نخواهد داشت و حتی با اثر انگشت‌های جعلی هم نمی‌تواند سیستم‌های امنیتی این تراشه را دور بزند. این فناوری همچنین می‌تواند برای افرادی که در به‌خاطر سپردن رمزهای عددی مشکل دارند، مفید باشد، و سرعت پرداخت‌ها را بالا ببرد.

اگرچه این فناوری بسیار جذاب به‌نظر می‌رسد، اما سامسونگ احتمالاً وارد بازار تولید کارت‌های بانکی نمی‌شود و احتمالاً در عوض تراشه خود را به شرکت‌هایی مثل ویزا، مسترکارت یا امریکن اکسپرس خواهد فروخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *