اخبار

هواوی جلوتر از اپل؛ ساعت هوشمند هواوی واچ 4 می‌تواند افزایش قند خون را به کاربر اطلاع دهد

h

کمتر از ده روز قبل هواوی از ساعت‌های هوشمند سری ۴ رونمایی کرد و حالا مدیرعامل محصولات مصرفی هواوی ادعا می‌کند که هواوی واچ ۴ می‌تواند بالارفتن سطح قند خون را به کاربران هشدار دهد؛ این درحالی‌که اپل واچ هنوز به چنین قابلیتی مجهز نشده است.

مدیرعامل محصولات مصرفی هواوی با انتشار ویدیویی در شبکه اجتماعی ویبو می‌گوید این ساعت هوشمند در تشخیص نوسانات سطح قند خون به‌سرعت وارد عمل شده و به کاربر هشدار می‌دهد. درواقع این گجت پوشیدنی درصورت تشخیص هرگونه افزایش ناگهانی در قند خون، در زمانی کمتر از ۶۰ ثانیه این موضوع را به کاربر اطلاع می‌دهد.

ساعت هوشمند هواوی و هشدار افزایش سطح قند خون کاربران

هواوی ادعا می‌کند که ساعت هوشمند جدیدش دارای ویژگی غیرتهاجمی ردیابی قند خون است. این قابلیت درحال‌حاضر در ساعت‌های هوشمند اپل وجود ندارد و چینی‌ها ظاهراً از این زاویه از اپل پیشی می‌گیرند.

«یو چنگ‌دونگ»، مدیرعامل محصولات مصرفی هواوی، با انتشار ویدیویی در شبکه اجتماعی ویبو نحوه عملکرد این ویژگی جدید را به نمایش گذاشته است. لازم به ذکر است که Huawei Watch 4 به‌خودی‌خود مجهز به قابلیت خوانش قند خون نیست و تنها زمانی که تشخیص دهد سطح قند خون بالا ست، به کاربر هشدار می‌‌دهد. درواقع این ویژگی مناسب افرادی است که در معرض خطر هایپرگلیسمی یا افزایش قند خون بیش‌ازحد نرمال قرار دارند.

ویدیوی تبلیغاتی هواوی نشان می‌دهد که هشداری برای نشان‌دادن خطر هایپرگلیسمی برای کاربر نمایش داده می‌شود. به گفته یو، ساعت هوشمند این کار را با اندازه‌گیری ۱۰ شاخص سلامت در عرض ۶۰ ثانیه انجام می‌دهد. این شرکت اشاره می‌کند که این معیارها شامل ضربان قلب، ویژگی‌های موج نبض و موارد دیگر می‌شوند که نشان می‌دهند ساعت هوشمند فقط به نظارت موضعی سطح گلوکز خون کاربر محدود می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *