اخبار

اپل یک‌ قدم به حذف کامل سیم‌کارت فیزیکی از آیفون نزدیک شد

تغییراتی که اپل در ساختار آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس اعمال کرده است، از اضافه‌کردن اسلات سیم‌کارت فیزیکی جلوگیری می‌کند.

سال گذشته، اپل مدل‌هایی از آیفون ۱۴ که برای بازار ایالات متحده تولید شده‌اند، بدون درگاه فیزیکی سیم‌کارت عرضه کرد تا کاربران آمریکایی برای استفاده از خدمات ارتباطی سراغ سیم‌کارت الکترونیکی بروند. این فناوری در بسیاری از کشورهای دنیا فعال است؛ اما هنوز وارد ایران نشده است.

افشاگران گفته بودند که امسال ممکن است آیفون ۱۵ افزون‌بر بازار آمریکا در بازار فرانسه نیز بدون درگاه فیزیکی سیم‌کارت عرضه شود؛ بااین‌حال، بررسی‌ها نشان می‌دهد آیفون ۱۵ فقط در آمریکا اسلات سیم‌کارت ندارد.

نمای داخلی گوشی آیفون ۱۵ پرو

یکی از تحلیلگران در شبکه‌ی اجتماعی ایکس می‌گوید که اپل تغییراتی در ساختار داخلی آیفون ۱۵ پرو اعمال کرده است تا کاربران نتوانند اسلات سیم‌کارت به گوشی اضافه کنند. سال گذشته برخی از یوتیوبرها اسلات سیم‌کارت را به مدل آمریکایی آیفون ۱۴ اضافه کرده بودند. تغییر یادشده صرفاً در مدل‌های پرو و پرو مکس آیفون ۱۵ اِعمال شده است.

با اصلاح ساختار آیفون ۱۵ و جلوگیری از تغییردادن گوشی، به‌نظر می‌رسد اپل تأکید ویژه‌ای روی استفاده از eSIM کرده است. بعید نیست که در آیفون‌های سال ۲۰۲۴ عرضه‌ی مدل‌های بدون سیم‌کارت را در کشورهای بیشتری شاهد باشیم. بعضی از افشاگران می‌گویند که اپل در پی حذف تمامی درگاه‌ها از آیفون در سال‌های آینده است.

آیفون‌های نسل جدید اپل تغییرات نسلی درخورتوجهی تجربه کرده‌اند و مدل‌های پرو و پرو مکس اکنون فریم تیتانیومی دارند. باوجود‌این، قیمت گوشی آیفون در نسل جدید تغییر نکرده است. افشاگران مدعی افزایش قیمت گوشی آیفون ۱۵ شده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *