اخبار

آخرین تغییر و تحولات وزارت ارتباطات: جانشین وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت زیرساخت منصوب شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «امیر محمدزاده لاجوردی» را به‌عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و «محمد جعفرپور» را به‌عنوان معاون وزیر، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب کرد. همچنین زارع‌پور در حکم دیگری امیر محمدزاده لاجوردی را با حفظ سمت به‌عنوان جانشین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور ارتباطات منصوب نمود.

همچنین وزیر ارتباطات در حکم دیگری امیر محمدزاده لاجوردی را با حفظ سمت به‌عنوان «جانشین وزیر در امور ارتباطات» منصوب کرد. براساس این حکم که به موجب بخشنامه ۴۱۵۵ سازمان امور اداری و استخدامی صادر شده، راهبری شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سایر بخش‌های مرتبط با تحقیق، توسعه و امنیت ارتباطات در وزارتخانه به لاجوردی تفویض شده است.

انتصابات جدید در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

انتقال اختیارات به معاونین جدید

در این حکم تمامی بخش‌های ستادی و سازمان‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف به همکاری با لاجوردی برای توسعه ارتباطات با کیفیت، پرسرعت و امن در کشور و پیشبرد اهداف و امور محوله شده‌اند.

لاجوردی فارغ‌التحصیل دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف بوده و دوره پسادکتری خود را نیز در همین رشته و دانشگاه گذرانده است.

روابط عمومی وزارت ارتباطات همچنین اعلام کرده لاجوردی از نخبگان جوان کشور است که جوایز و افتخارات متعدد علمی همچون «برگزیده سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی»، «ریاست هفتمین شاخه دانشجویی انجمن رمز ایران»، «برگزیده بنیاد ملی نخبگان به‌عنوان دانش‌آموخته برتر کشور در سال 1399» و «برگزیده طرح پسادکتری بنیاد علوم ایران» ازجمله آن‌هاست.

«معاون وزیر، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت»، «مشاور و نماینده ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه امنیت فاوا»، «مشاور رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه» و «مدیر فنی مرکز آپای دانشگاه صنعتی شریف» ازجمله مهم‌ترین مسئولیت‌های اجرایی لاجوردی است.

جعفرپور نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد شبکه‌های کامپیوتری و بیش از 15 سال سابقه فعالیت حرفه‌ای درزمینه طراحی، پیاده‌سازی و مدیریت شبکه‌های ارتباطی در مقیاس ملی را دارد.

او تا پیش از این قائم‌مقام مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت بوده و راهبری پروژه‌های اصلی توسعه‌ای شرکت زیرساخت مانند پروژه ارتقای ظرفیت شبکه زیرساخت با استفاده از تجهیزات بومی، پروژه اصلاح مهندسی ترافیک شبکه جهت بهبود کیفیت شبکه را بر عهده داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *