اخبار

وزیر ارتباطات: ۶۰ درصد مردم از پلتفرم‌های بومی استفاده می‌کنند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بار دیگر درباره استفاده مردم از پلتفرم‌های بومی اعلام کرد که بیش از ۶۰ درصد مردم کشور از پلتفرم‌های داخلی استفاده می‌کنند. وزیر ارتباطات درحالی از استفاده درصد بالایی از مردم از پلتفرم‌های بومی سخن می‌گوید که طبق آمار منتشرشده در گزارش یکتانت در سال ۱۴۰۱، ۸۰ درصد کاربران ایرانی برای ورود به پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی از فیلترشکن استفاده می‌کنند.

به گزارش ایرنا، «عیسی زارع‌پور»، امروز در جمع خبرنگاران در زنجان از تلاش برای کاهش نیاز کاربران به فیلترشکن‌ها گفت. او با اشاره به اینکه از سال گذشته تاکنون تلاش‌های زیادی برای تقویت پلتفرم‌های داخلی صورت گرفته است، گفت: «ماهانه بیش از ۴۰ میلیون نفر از این سکوها استفاده می‌کنند و روزانه برخی از آن‌ها بیش از ۱۵ میلیون نفر کاربر فعال دارند.»

به باور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دولت سیزدهم برای تحقق دولت هوشمند گام‌های بلندی برداشته و اولین گام برای رفتن به‌سمت این اتفاق، سال گذشته با افتتاح پنجره ملی خدمات دولت هوشمند برداشته شده است.

زارع‌پور همچنین درباره خدمات ارائه‌شده توسط این پنجره گفت: «از هفته گذشته کیفیت خدماتی که دستگاه‌های اجرایی از این طریق ارائه می‌دهند، ارزیابی می‌شود تا بودجه‌های دستگاه‌ها متناسب با این خدمات در اختیار آن‌ها قرار بگیرد و موانع موجود برطرف شود.»

وزیر ارتباطات بار دیگر اعلام کرد که تا پایان امسال باید حداقل ۲۰ درصد خدمات دستگاه‌ها از این طریق و به‌شکل کاملاً هوشمند ارائه شود. ضمن اینکه در این راستا باید همه استعلامات بین‌دستگاهی نیز برخط شود و مردم طعم شیرین استفاده از فناوری را در تعامل با دولت خواهند چشید.

وزیر ارتباطات همچنین از تلاش برای فراهم‌کردن زیرساخت‌های ارتباطی خبر داد و گفت: «تأمین زیرساخت‌های حقوقی نیازمند تغییر برخی فرایندهای دستگاه‌هاست که در دستور‌کار قرار دارد.»

همانطور که در ابتدای مطالب گفته شد وزیر ارتباطات درحالی از استفاده درصد بالایی از مردم از پلتفرم‌های بومی سخن می‌گوید که طبق آمار منتشرشده در گزارش یکتانت در سال ۱۴۰۱، ۸۰ درصد کاربران ایرانی برای ورود به پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی از فیلترشکن استفاده می‌کنند. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که میزان استفاده از فیلترشکن در بین کاربران به‌قدری بالاست که یک بازار ۲۰ هزار میلیارد تومانی ایجاد کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *