اخبار

واکنش وزیر ارتباطات به احتمال تغییر مالکیت پلتفرم‌ها: جدی نگیرید

وزیر ارتباطات تغییر مدیریت یا مالکیت پلتفرم‌های داخلی را حرف رسانه‌ها دانست و گفت: «خیلی جدی نگیرید». به گفته زارع‌پور، دولت تمام‌قد حامی کسب‌وکارهای بومی است، چرا که آنان کشور را از حضور پلتفرم‌های آمریکایی مثل اوبر، آمازون و ای‌بی بی‌نیاز کرده‌اند.

«عیسی زارع‌پور» هفته گذشته در حاشیه جلسه هیئت دولت در واکنش به یادداشتی در روزنامه کیهان مبنی بر لزوم تغییر مدیریت و مالکیت برخی استارتاپ‌ها گفت:

«قرار نیست هر مطلبی که در یک روزنامه منتشر شد، شما به‌عنوان اصل بگیرید و پیگیری کنید. یک نفر نظر شخصی خود را بیان کرده است. به‌هیچ‌وجه اظهارنظر افراد موضع دولت نیست. اگر چیزی نظر دولت باشد، در مصوباتش یا لوایحی که به مجلس ارائه می‌کند، بیان می‌شود.»

او مالکین و نخبه‌هایی را که در پلتفرم‌های داخلی فعالیت می‌کنند، سرمایه‌های کشور دانست و گفت: «آن‌ها ما را از حضور سکوهای خارجی که در کشورهای دیگر فعالیت می‌کنند، بی‌نیاز کرده‌اند. اگر سکوهای جابه‌جایی مسافر که توسط جوانان خودمان توسعه پیدا کرده‌اند، نبود، آن‌وقت اوبر آمریکایی در کشور ما فعالیت می‌کرد یا اگر پلتفرم‌های خریدوفروش کالا نباشند، آمازون و ebay جای آن‌ها را می‌گیرند.»

زارع‌پور با تأکید بر اینکه دولت تمام‌قد حامی کسب‌وکارهای بومی است، از کسب‌وکارها خواست پایبند به قوانین باشند تا دلیلی برای برخورد با آن‌ها به‌وجود نیاید: «این خواسته ما از اکوسیستم است که به قوانین پایبند بوده و حتی در رعایت قانون پیش‌قدم باشند. وظیفه ما هم این است که از آن‌ها حمایت کنیم.»

او بار دیگر در پاسخ به این سؤال که آیا بحث تغییر مدیریت برخی استارتاپ‌ها وجود ندارد، گفت: «این‌ها حرف‌هایی است که در رسانه‌ها زده می‌شود؛ خیلی جدی نگیرید.»

گفتنی است روزنامه کیهان هفته گذشته، برخی از استارتاپ‌ها را به عدم رعایت قانون متهم کرد و خواستار تغییر مالکیت آن‌ها شد. این روزنامه همچنین ادعا کرد که زمزمه‌هایی در این رابطه به‌گوش می‌رسد؛ اما حال زارع‌پور این ادعا را تکذیب کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *