اخبار

نرم‌افزار StagingTool مایکروسافت قابلیت‌های مخفی ویندوز ۱۱ را فعال می‌کند

مایکروسافت به‌صورت تصادفی ابزاری به نام StagingTool منتشر کرده است که قابلیت‌های مخفی ویندوز ۱۱ را فعال می‌کند.

مایکروسافت به اشتباه اپلیکیشن StagingTool را که صرفاً در دسترس کارمندان این شرکت قرار دارد، به‌صورت عمومی فاش کرده است. این ابزار را کارمندان مایکروسافت برای فعال‌سازی قابلیت‌های مخفی منتشرنشده‌ی ویندوز ۱۱ استفاده می‌کنند.

مایکروسافت به‌طور معمول قابلیت‌های آزمایشی یا مخفی ویندوز ۱۱ را در بیلدهای عمومی این سیستم‌عامل آزمایش می‌کند، اما کاربران حرفه‌ای تا پیش از افشای StagingTool مجبور بودند برای دسترسی به قابلیت‌های مخفی ویندوز ۱۱ که در دسترس تمامی کاربران اینسایدر قرار ندارند، از ابزارهای متفرقه استفاده کنند.

انتشار تصادفی StagingTool بخشی از رویداد کوچکی بود که مهندسان مایکروسافت برای دریافت بازخورد از کاربران اینسایدر ویندوز ۱۱ برگزار کردند. رویدادهای موردبحث با هدف شناسایی همه‌ی باگ‌ها و رفع آن‌ها پیش از انتشار عمومی به‌روزرسانی‌های جدید برگزار می‌شوند. به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز ۱۱ که شامل پشتیبانی بومی از فایل‌های RAR است، ماه آینده در دسترس همه قرار می‌گیرد.

پنجره ابزار StagingTool ویندوز ۱۱ مایکروسافت
کد منبع ابزار StagingTool ویندوز ۱۱ مایکروسافت

نخستین بار کاربری با نام XenoPanther متوجه انتشار ابزار StagingTool شد. مایکروسافت چند ساعت پس از انتشار پست این کاربر، ابزار StagingTool را حذف کرد؛ اما این ابزار تاکنون به‌صورت گسترده در بین کاربران جامعه‌ی ویندوز دست‌به‌دست شده است. StagingTool بسیار مشابه ابزار متفرقه‌ی ViveTool است که قابلیت‌های مخفی ویندوز ۱۱ را فعال می‌کند.

StagingTool اساسا یک اپلیکیشن خط فرمان محسوب می‌شود که به شما امکان می‌دهد ID قابلیت‌های جدید را فعال یا غیرفعال کنید. این قابلیت‌ها، بخش‌هایی مخفی در داخل ویندوز ۱۱ را که در دسترس تمامی کاربران قرار ندارند، به کار می‌اندازند.

StagingTool به‌هنگام استفاده از روش آزمایش A/B بسیار کاربردی است، جایی که مجموعه‌ی کوچکی از کاربران اینسایدر به قابلیت‌ها دسترسی پیدا می‌کنند و سپس آن قابلیت‌ها به‌صورت گسترده‌تر منتشر می‌شوند.

کاربران حرفه‌ای ویندوز به محض انتشار به‌روزرسانی‌های جدید همواره دنبال قابلیت‌هایی مخفی می‌گردند. مایکروسافت معمولا تا مدت‌ها به این قابلیت‌ها اشاره نمی‌کند، اما به‌خوبی می‌داند که کاربران حرفه‌ای ویندوز چنین قابلیت‌هایی را فعال می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *