اخبار

اوپو از یک هدست واقعیت ترکیبی برای توسعه‌دهندگان رونمایی کرد

این هدست واقعیت ترکیبی MR Glass Developer Edition نام دارد، از چیپ اسنپدراگون XR2 پلاس کوالکام بهره می‌برد و برای توسعه‌دهندگان طراحی شده است.

اوپو، غول حوزه الکترونیک چین از یک هدست واقعیت ترکیبی با نام MR Glass Developer Edition رونمایی کرد. این دستگاه که از چپیست اسنپدراگون XR2 پلاس کوالکام بهره می‌برد، برای توسعه‌دهندگان طراحی شده تا بتوانند برنامه‌های جدید ایجاد کنند و بهترین کاربردهای فناوری واقعیت ترکیبی را کشف کنند.

MR Glass Developer Edition یک هدست نسبتاً بزرگ است که با کنترلرهای خود به کاربران اجازه می‌دهد با چیزهایی که در مقابل خود می‌بینند تعامل داشته باشند. هنوز جزئیات بیشتری درباره سایر مشخصات این دستگاه اعلام نشده است.

اوپو نسبت به آینده واقعیت ترکیبی ابراز خوشبینی کرده و از آن به‌عنوان پلتفرم محاسباتی بعدی (پس از گوشی‌های هوشمند) یاد کرده است. مدیرفناوری این شرکت به CNBC گفت: «این فناوری پتانسیل تبدیل شدن به یک پلتفرم محاسباتی جدید را دارد».

با این وجود، او اعتراف کرده برای اینکه واقعیت ترکیبی به «یک محصول واقعی یا محصول موفق تبدیل شود» هنوز بسیاری از چیزها مانند فناوری و برنامه‌های کاربردی باید بهبود پیدا کنند. به همین دلیل، غول چینی هدست واقعیت ترکیبی خود برای توسعه‌دهندگان طراحی کرده تا بتوانند با ایجاد برنامه‌های جدیدی، این فناوری را محبوب‌تر کنند.

این شرکت در نیمه دوم سال جاری هدست خود را در دسترس توسعه‌دهندگان چینی قرار خواهد داد و هنوز برنامه‌ای برای عرضه تجاری آن وجود ندارد.

تمرکز غول‌های فناوری روی هدست واقعیت ترکیبی

واقعیت ترکیبی به فناوری‌هایی گفته می‌شود که به‌طور همزمان از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده استفاده می‌کنند. کاربران می‌توانند این هدست‌ها را روی سر خود قرار دهند و تصاویر یا ویدیوهای دیجیتال را از طریق آن مشاهده کنند.

غول‌های فناوری سراسر جهان در چند وقت گذشته روی حوزه‌های واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی متمرکز شده‌اند. مایکروسافت دستگاه هولولنز (HoloLens) خود را دارد و یکی از مدیران ارشد سامسونگ در ماه فوریه گفته بود که این شرکت در حال کار روی دستگاه واقعیت ترکیبی خود است. شیائومی نیز امسال از هدست واقعیت افزوده خود رونمایی خواهد کرد.

با این حال، احتمالاً یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های سال جاری هدست واقعیت ترکیبی اپل باشد که غول فناوری قصد دارد دوشنبه هفته آینده، آن را در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC 2023 خود معرفی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *