اخبار

اینستاگرام درباره نحوه اولویت‌بندی پست‌ها و شادوبن کردن حساب‌های کاربری بیشتر توضیح می‌دهد

اینستاگرام با انتشار یک پست طولانی، دوباره تلاش کرده تا نحوه نمایش پست‌های پیشنهادی به کاربران را توضیح دهد تا «تصورات اشتباهی» که در مورد نحوه عملکرد الگوریتم آن وجود دارد را از بین ببرد. همچنین در این پست تلاش شده تا در مورد مسدود کردن نامحسوس یا به اصطلاح «شادوبن کردن» حساب‌های کاربری نیز توضیح داده شود.

«آدام موسری»، مدیرعامل اینستاگرام در این پست، یکی از دقیق‌ترین توضیحات در مورد نحوه اولویت‌بندی محتواها در بخش‌های مختلف برنامه را ارائه کرده است. موسری توضیح می‌دهد:

«اینستاگرام یک الگوریتم منحصر‌به‌فرد برای نظارت بر چیزهایی که کاربران در برنامه مشاهده می‌کنند یا نمی‌کنند ندارد.»

الگوریتم بخش‌های مختلف اینستاگرام

در عوض، به گفته او بخش‌های مختلف برنامه مانند اکسپلور، ریلز، استوری‌ها و جستجو دارای الگوریتم‌ها و سیستم‌های اولویت‌بندی متعددی هستند که هر کدام از آن‌ها، از سیگنال‌های مختلفی برای تعیین رتبه‌بندی محتوا برای هر کاربر استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال، نحوه نمایش پست‌های فید اصلی، با فعالیت کاربران در گذشته و همچنین تعاملاتی که با شخص ارسال کننده پست دارید، تعیین می‌شود. به همین ترتیب، در استوری‌ها، تاریخچه مشاهده و همچنین احتمال ارتباط نزدیک با فرد در نظر گرفته می‌شود. از سوی دیگر، پست‌هایی که در بخش اکسپلور نمایش داده می‌شوند، عمدتاً براساس پست‌هایی که «لایک کرده‌اید، ذخیره کرده‌اید، آن‌ها را به اشتراک گذاشته‌اید و درباره آن‌ها نظر داده‌اید» تشکیل می‌شوند اما به احتمال زیاد از حساب‌هایی هستند که هرگز با آن‌ها تعامل نداشته‌اید.

در بخش دیگری از این پست، موسری به موضوع شادوبن شدن حساب‌ها می‌پردازد. به گفته او، هیچ تعریف جهانی برای این کلمه وجود ندارد، اما بسیاری از سازندگان «از آن با این معنی استفاده می‌کنند که حساب کاربری یا محتوای کاربر بدون توضیح روشنی محدود یا پنهان شده است».

در این پست یک بار دیگر به ویژگی «وضعیت حساب» (account status) برنامه اشاره شده که می‌تواند اگر یکی از پست‌ها یا حتی حساب کاربران «واجد شرایط» حضور در توصیه‌ها را نداشته باشد، به آن‌ها اطلاع رسانی کند.

او می‌گوید که اینستاگرام در تلاش است تا زمانی که محتوا یا حساب‌های سازندگان از پست‌های پیشنهادی برنامه مسدود شده باشد، شفافیت بیشتری را ارائه کند. مدیرعامل اینستاگرام همچنین به این موضوع اشاره کرد که آن‌ها در حال آزمایش «اعلان‌های جدیدی هستند تا به سازندگان کمک کنند که از محدود شدن نمایش ریلزهای خود مطلع شوند».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *