اخبار

احتمالاً برخی پرچمدارهای 2024 به‌خاطر قیمت بالای اسنپدراگون 8 نسل 3، اسنپدراگون 8 نسل 2 خواهند داشت

کوالکام اواخر 2023 از نسل جدید تراشه پرچمدارش رونمایی می‌کند و مانند هر سال منتظریم که پرچمدارهای 2024 به این چیپ مجهز شوند. بااین‌حال شایعه‌ای جدید می‌گوید قیمت اسنپدراگون 8 نسل 3 به‌اندازه‌ای بالا خواهد بود که برخی شرکت‌ها برای پرچمدارهای 2024 خود به استفاده از نسل قبلی آن، یعنی اسنپدراگون 8 نسل 2 ادامه خواهند داد.

یکی از منابع دنیای فناوری به نام Digital Chat Station یا DCS در شبکه اجتماعی ویبو مدعی شده است که نسل بعدی تراشه پرچمدار کوالکام قیمت بالایی خواهد داشت. این منبع گفته است که به همین دلیل، برخی تولیدکنندگان می‌خواهند به استفاده از چیپ اسنپدراگون 8 نسل 2 ادامه دهند یا اینکه به سراغ تراشه‌های دایمنسیتی شرکت مدیاتک بروند.

استفاده از تراشه نسل قبل در نسخه استاندارد پرچمدارهای 2024؟

DCS می‌گوید که شرکت‌ها برای کاهش هزینه‌ها در نسخه استاندارد پرچمدارهای خود به سراغ تراشه‌ قبلی کوالکام یا چیپ‌های مدیاتک می‌روند؛ بنابراین قدرتمندترین پرچمدارهای بازار همچنان به استفاده از به‌روزترین سخت‌افزارها ادامه می‌دهند که البته چنین موضوعی هم منطقی به‌نظر می‌رسد.

در همین راستا، شاید شرکت‌هایی مانند شیائومی برای نسخه استاندارد و حتی پرو پرچمدارهای خود این استراتژی را در پیش بگیرند و برای مثال، تنها شیائومی 14 اولترا به اسنپدراگون 8 نسل 3 مجهز شود. البته با توجه به اینکه شایعات از تجهیز شیائومی 13T و 13T پرو به تراشه‌های مدیاتک خبر می‌دهند، شاید شیائومی 14 هم چیپ دایمنسیتی داشته باشد.

در این میان ظاهراً سامسونگ می‌خواهد پرچمدارهایش را دوباره با چیپ‌های اسنپدراگون و اگزینوس روانه بازار کند. اگر شایعه اخیر صحت داشته باشد، می‌توانیم درباره استفاده از تراشه اگزینوس در سری گلکسی S24 مطمئن‌تر شویم.

درنهایت باید به این موضوع اشاره کرد که نسل کنونی تراشه‌های پرچمدار ازجمله اسنپدراگون 8 نسل 2 و دایمنسیتی 9200 قدرت بالایی دارند، بنابراین اگر شرکت‌ها سال 2024 به استفاده از آن‌ها ادامه دهند، کاربران با کمبود خاصی مواجه نخواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *