اخبار

برخی پیش‌نیازهای احتمالی برای نصب ویندوز 12 افشا شد؛ 8 گیگابایت رم و TPM 2.0

اگرچه مایکروسافت هنوز به‌دنبال انتشار آپدیت‌های بزرگی برای ویندوز 11 است، اما ظاهراً کار روی نسل بعدی ویندوز را آغاز کرده است. این نسخه به‌طور غیررسمی ویندوز 12 نام دارد و اسم رمز «Next Valley» را یدک می‌کشد. حالا یک رسانه آلمانی برخی پیش‌نیازهای این سیستم‌عامل را افشا کرده است.

مایکروسافت هنوز اشاره رسمی به ویندوز 12 نکرده است، بااین‌حال می‌دانیم ردموندی‌ها برای نسل بعدی ویندوز تمرکز ویژه‌ای روی هوش مصنوعی خواهند داشت؛ چرا که درحال‌حاضر این کمپانی می‌خواهد تا جای ممکن سرویس‌هایش را به هوش مصنوعی مجهز کند. ویندوز هم هسته اصلی محصولات نرم‌افزاری این شرکت محسوب می‌شود و باید هوش مصنوعی نقش مهمی در آن داشته باشد. البته یکی از مدیران ارشد مایکروسافت هم در گذشته هم به چنین موضوعی اشاره کرد بود.

طبق گزارش‌ها، مایکروسافت می‌خواهد دوباره به سراغ چرخه‌های سه‌ساله برای انتشار نسخه‌های ویندوز برود. بنابراین نسخه بعدی ویندوز احتمالاْ در نیمه دوم 2024 به‌طور عمومی منتشر خواهد شد، اما برای نصب ویندوز 12 یا Next Valley، باید سیستم‌تان چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

پیش‌نیازهای احتمالی برای نصب ویندوز 12

بسیاری از کاربران به‌خاطر پیش‌نیازهای ویندوز 11، به‌طور رسمی به آن دسترسی پیدا نکرده‌اند؛ پیش‌نیازهایی مانند TPM 2.0 و پردازنده‌های خاص. درحقیقت ویندوز 11 از پردازنده‌های چند سال اخیر پشتیبانی می‌کند و خبری از پشتیبانی از پردازنده‌های قدیمی نیست. بنابراین برای نسل بعدی ویندوز هم باید منتظر چنین پیش‌نیازی باشیم.

پیش‌نیازهای احتمالی ویندوز 12

طبق شایعات، پردازنده‌های نسل چهاردهم دسکتاپ اینتل با پشتیبانی از ویندوز 12 از راه می‌رسند. البته نمی‌توان چندان به این موضوع خوشبین بود؛ چرا که ظاهراً برنامه‌های اینتل برای عرضه پردازنده‌هایش تغییر کرده است و شاید خبری از معرفی همزمان ویندوز 12 و پردازنده‌های مورد پشتیبانی آن نباشد. بنابراین حدس می‌زنیم که هنوز مایکروسافت درباره پردازنده‌های مورد پشتیبانی Next Valley تصمیم نهایی را نگرفته است.

رسانه آلمانی Deskmodder مدعی شده است که نسخه TPM مورد نیاز ویندوز 12 تفاوتی با ویندوز 11 نخواهد داشت و همچنان TPM 2.0 خواهد بود. این درحالی است که مایکروسافت اخیراً پشتیبانی از SHA-3 را در یک بیلد اینسایدر قرار داده است.

این گزارش همچنین می‌گوید وجود کمک‌پردازنده Pluton که همراه با پردازنده‌های لپ‌تاپ رایزن 6000 معرفی شد هم احتمالاً ضروری نخواهد بود. یکی دیگر از تغییرات، نیاز به حداقل 8 گیگابایت رم است. بنابراین پیش‌نیازهای احتمالی ویندوز 12 شامل موارد زیر می‌شود:

  • پردازنده‌های خاص
  • TPM 2.0 و Pluton اختیاری
  • 8 گیگابایت رم

درحالی‌که اطلاعی از حداقل حافظه داخلی موردنیاز برای ویندوز 12 نداریم، این احتمال وجود دارد که مایکروسافت نیاز به SSD را اجباری کند. با توجه به کاهش قیمت SSD در سال‌های گذشته، چنین اجباری چندان دور از انتظار نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *