اخبار

مایکروسافت: GPT-4 هفته آینده با قابلیت‌های ویدیویی عرضه می‌شود

مایکروسافت فناوری هوش مصنوعی GPT-4 را هفته آینده عرضه می‌کند که با وجود آن، روند جستجو و نمایش اطلاعات بینگ بسیار سریع‌تر خواهد شد.

نسخه جدید بینگ که ماه گذشته معرفی شد، از ChatGPT و GPT 3.5 پشتیبانی می‌کند که بسیاری از کاربران از کندی آن‌ها در تولید و نمایش نتایج شکایت کرده‌اند. با این حال، مایکروسافت قصد دارد فناوری هوش مصنوعی GPT-4 را هفته آینده عرضه کند که با وجود آن، روند جستجو و نمایش اطلاعات بینگ بسیار سریع‌تر خواهد شد.

«آندریاس براون»، مدیر ارشد فناوری مایکروسافت آلمان در رویدادی با عنوان AI in Focus – Digital Kickoff گفت:

«ما هفته آینده GPT-4 را معرفی خواهیم کرد. در این فناوری مدل‌های چندوجهی خواهیم داشت که امکانات کاملاً متفاوتی را ارائه می‌کند، به عنوان مثال ویدئو.»

 GPT-4

 

قابلیت‌های GPT-4

در حال حاضر، رویکرد هوش مصنوعی OpenAI به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق ورودی‌های متنی با آن تعامل داشته باشند. اما اکنون که گفته شده GPT-4 دارای قابلیت‌های چندوجهی خواهد بود، کاربران در حالت ایده‌آل باید بتوانند از طریق حالت‌های مختلفی مانند متن، تصاویر و صداها نیز با آن تعامل داشته باشند.

این اولین باری نیست که در مورد GPT-4 و توانایی آن در تولید ویدیو گزارشی منتشر می‌شود. ماه گذشته نیز گفته شده بود که OpenAI در حال کار روی یک برنامه موبایل ChatGPT است که از فناوری هوش مصنوعی GPT-4 پشتیبانی می‌کند. یکی از ویژگی‌های برجسته این اپلیکیشن موبایل، امکان ساخت ویدیو با کمک هوش مصنوعی است.

علاوه بر اینکه به کاربران اجازه می‌دهد تا با کمک هوش مصنوعی ویدیو بسازند، GPT-4 بسیار سریع‌تر از GPT 3.5 به درخواست‌های کاربران پاسخ می‌دهد. GPT‌-4 همچنین بیشتر شبیه انسان خواهد بود و پاسخ‌هایی را ایجاد می‌کند که انگار توسط یک انسان نوشته شده‌اند.

با این حال، براون به‌طور خاص به بینگ چت و زمانی که قابلیت‌های GPT-4 به آن اضافه می‌شوند، اشاره نکرد. اما با توجه به این واقعیت که مایکروسافت میلیاردها دلار در OpenAI سرمایه‌گذاری کرده است، می‌توان انتظار داشت که GPT-4 و تمام تغییرات آن در آینده نزدیک به موتور جستجو بینگ اضافه شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *