اخبار

تصمیم ناگهانی مایکروسافت؛ ارتقای رایگان ویندوز ۷ به ویندوز ۱۱ غیرممکن شد

بر اساس بیانیه‌ی مایکروسافت، کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸ ازاین‌پس نمی‌توانند سیستم‌عامل ویندوز ۱۱ را به‌صورت رایگان نصب کنند.

زمان بسیار زیادی از انتشار ویندوز ۷ می‌گذرد و مایکروسافت هم‌اکنون مشغول پشتیبانی گسترده از ویندوز ۱۱ است. جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز ۱۱ که در هفته‌ی اخیر منتشر شد، سرویس‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی را به این سیستم‌عامل اضافه کرد.

بر اساس بیانیه‌ی مایکروسافت، کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸ ازاین‌پس نمی‌توانند به‌صورت رایگان ویندوز ۱۱ را نصب کنند. مایکروسافت از زمان انتشار ویندوز ۱۱، امکان ارتقای رایگان را فراهم کرده بود تا تعداد کاربران سیستم‌عامل جدیدش را افزایش دهد.

مایکروسافت در سال ۲۰۱۶ ارتقای رایگان از ویندوز ۷ و ویندوز ۸ به ویندوز ۱۰ را غیرممکن کرد، اما بعداً شماری از رسانه‌ها گفتند که امکان ارتقای نسخه‌ی ویندوز تا مدت‌ها پس از ضرب‌الأجل مایکروسافت فراهم بوده است.

ویندوز ۷ و ویندوز ۸ هیچ به‌روزرسانی دیگری دریافت نمی‌کنند و اکنون عملاً تحت پشتیبانی نیستند. مایکروسافت حتی به‌روزرسانی امنیتی نیز برای این سیستم‌های عامل منتشر نمی‌کند. غول ردموندی به تمامی کاربران توصیه کرده است که برای دریافت پچ‌های امنیتی و جدیدترین قابلیت‌ها، سراغ نصب ویندوز ۱۱ بروند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *