اخبار

مایکروسافت به تولید آژور کینکت پایان می‌دهد

دیگر هیچ دستگاهی تحت عنوان مایکروسافت کینکت تولید نخواهد شد. شاید فکر کنید که این اتفاق سال‌ها پیش افتاده است اما نسخه‌ای که تولید آن به زودی متوقف می‌شود، در واقع کیت توسعه‌دهنده آژور کینکت است که در سال 2019 معرفی شد.

در سال 2017 بود که مایکروسافت اعلام کرد که تولید دستگاه کنترل حرکت خود، کینکت را متوقف می‌کند و به عمر هفت ساله آن پایان می‌دهد. یک سال بعد، مایکروسافت اعلام کرد که تولید آداپتور Xbox Kinect و لوازم جانبی USB که به دارندگان Kinect اجازه می‌دهد این سنسور را به Xbox One S، Xbox One X یا رایانه شخصی ویندوز متصل کنند را نیز متوقف خواهد کرد.

اما نسخه جدیدی از کینکت در سال 2019 تحت عنوان کیت توسعه دهنده آژور کینکت، یک ابزار جانبی رایانه شخصی 399 دلاری که توسط بخش رایانش ابری آژور طراحی شده و برای استفاده سازمانی و توسعه‌دهندگانی که الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌سازند، طراحی شده است.

اکنون مایکروسافت اعلام کرده است که تصمیم گرفته به تولید کیت توسعه‌دهنده آژور کینکت پایان دهد. البته این دستگاه که با دوربین 12 مگاپیکسلی، حسگر عمق زمان پرواز و هفت میکروفون عرضه شد، به طور کامل به کتاب تاریخ سپرده نمی‌شود.

مایکروسافت گفت این فناوری همچنان از طریق اکوسیستم شرکای آن در دسترس خواهد بود. مایکروسافت «Femto Bolt» محصول شرکت Orbbec را که از همان ماژول دوربین عمقی استفاده می‌کند، به عنوان جایگزینی برای کینکت توصیه می‌کند.

کیت‌های توسعه آژور کینکت باقی‌مانده تا پایان اکتبر یا تا زمان اتمام موجودی برای خرید در دسترس هستند. کاربران موجود می‌توانند به استفاده از آن‌ها ادامه دهند و کیت توسعه‌دهنده Azure Kinect SDK (کیت توسعه نرم‌افزار) همچنان برای دانلود در دسترس خواهد بود.

پس از اولین عرضه برای ایکس باکس ۳۶۰ در نوامبر 2010، کینکت در مجموع حدود 35 میلیون واحد فروخت. مایکروسافت در سال 2013 سعی کرد با بسته‌بندی آن با ایکس‌باکس وان، علاقه به این محصول را دوباره جلب کند، اما با این کار قیمت کنسول را افزایش داد. به نظر می‌رسید که این طرح نتیجه عکس داشت و عرضه این پکیج‌ها خیلی زود متوقف شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *