اخبار

بزرگان صنعت فناوری در مسیر کنترل‌ هوش مصنوعی قدم برمی‌دارند

شماری از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعت هوش مصنوعی انجمن جدیدی تشکیل داده‌اند تا این فناوری را کنترل کنند.

چهار مورد از پیشرفته‌ترین شرکت‌های دنیا در حوزه‌ی هوش مصنوعی یعنی انتروپیک، گوگل، مایکروسافت و OpenAI گروه جدیدی به نام «انجمن مدل پیشتاز» تشکیل داده‌اند تا روی ابزارهای بسیار قدرتمند هوش مصنوعی تحقیق کنند و سراغ تدوین بهترین قوانین برای کنترل این فناوری بروند. این گروه در حالی تشکیل می‌شود که اضطراب عمومی و نظارت نهادهای رگولاتوری بر هوش مصنوعی افزایش یافته است.

به گزارش فایننشال تایمز، بنیان‌گذاران انجمن مدل پیشتاز می‌گویند هدف اصلی‌شان اطمینان از توسعه‌ی مسئولانه و ایمن مدل‌های پیشتاز هوش مصنوعی است.

شماری از شرکت‌های آمریکایی در ماه‌های اخیر ابزارهای هوش مصنوعی قدرتمندی توسعه داده‌اند که از روی دیتابیسی عظیم، محتواهایی اختصاصی در فرمت عکس، متن و ویدیو می‌سازند. پیشرفت هوش مصنوعی نگرانی درباره‌ی نقض کپی‌رایت و رخنه‌های امنیتی را افزایش داده و همزمان این ذهنیت را ایجاد کرده است که هوش مصنوعی جای شغل‌های انسان را می‌گیرد.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، می‌گوید شرکت‌هایی که هوش مصنوعی را توسعه می‌دهند، باید مطمئن شوند این فناوری ایمن و تحت کنترل انسان است. اسمیت اعتقاد دارد که بنیان‌گذاری انجمن مدل پیشتاز قدمی حیاتی برای توسعه‌ی مسئولانه‌ی هوش مصنوعی و مزیت‌رساندن به همه‌ی انسان‌ها است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *