اخبار

فتوشاپ با Generative Expand قاب عکس‌هایتان را خلاقانه بزرگ می‌کند

ابزار Generative Expand به شما کمک می‌کند بدون کاهش کیفیت و وضوح تصویر، ابعاد آن را به‌شکل طبیعی گسترش دهید.

ادوبی درحال به‌روزرسانی فوتوشاپ است و قصد دارد ویژگی هوش مصنوعی جدیدی به این نرم‌افزار محبوب اضافه کند که به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌های موردنظر خود را به‌راحتی بزرگ کنند و به‌عنوان مثال عرض آن‌ را با الِمان‌هایی شبیه تصویر اصلی گسترش دهند.

ویژگی جدید فتوشاپ Generative Expand نام دارد و درحال حاضر برای کاربران بتا دردسترس قرار گرفته است. شما می‌توانید تصاویر را در هر جهتی بسط دهید و با ترکیب ابزارهای اصلی برنامه و هوش مصنوعی، صحنه‌های اضافه ایجاد کنید.

فرض کنید تصویری از رشته کوهی در اختیار دارید و می‌خواهید بدون کاهش کیفیت و وضوح، آن را بزرگ‌تر کنید. شما می‌توانید با ابزارهای استاندارد فتوشاپ، پس‌زمینه را برش داده و آن را کپی کنید تا عرض تصویر گسترش یابد. اکنون می‌توانید با ابزار Generative Expand و تایپ صحنه‌ای که به آن نیاز دارید(مثلا کوه)، ابعاد عکس را گسترش دهید. کیفیت تصویر تولید شده با هوش مصنوعی فتوشاپ را می‌توان درسطح عکس‌های ساخته‌شده با میدجورنی توصیف کرد. کاربران همچنین می‌توانند از سه سبک مختلف برای گسترش تصویر موردنظر خود بهره ببرند.

ابزار Generative Expand فتوشاپ

فتوشاپ قبلاً ابزار هوش مصنوعی Generative Fill را ارائه داده بود؛ کاربران می‌توانند از آن برای تغییر عناصر بصری موجود در تصویر یا رفع ایرادات آن‌ها استفاده کنند.

از آنجا که Generative Expand به‌طور آزمایشی ارائه شده، برای دسترسی به آن باید نسخه‌ی بتای فتوشاپ را نصب کرده باشید. سپس می‌توانید با دانلود برنامه‌ی Creative Cloud و کلیک روی برنامه‌های Beta در سمت چپ، به ابزار جدید این نرم‌افزار دسترسی داشته باشید.

ادوبی سعی دارد هوش مصنوعی را درقالب ابزارهایی مثل Generative Expand و Generate Fill ارائه دهد تا در دام مشکلات مرتبط با قوانین کپی‌رایت نیفتد؛ زیرا برخی از ابزارهای تولید تصویر مبتنی‌بر هوش مصنوعی، دقیقاً با چنین موانعی مواجه شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *