اخبار

تلگرام دوباره در برزیل در دسترس کاربران قرار گرفت

چند روز پیش دادگاهی در برزیل پس از اینکه تلگرام از ارائه اطلاعات کاربران خود خودداری کرد، دستور به ممنوعیت این پیام‌رسان داد. اما حالا دادگاه تجدیدنظر این ممنوعیت را لغو کرده است و دوباره کاربران در برزیل به این پیام‌رسان دسترسی دارند. البته این پلتفرم همچنان باید روزانه 200 هزار دلار جریمه بپردازد.

رفع ممنوعیت تلگرام در برزیل

تلگرام برزیل

با وجود دستور دادگاه قبلی، حالا در دادگاه تجدیدنظر قاضی «فلاویو لوکاس» با توجه به اینکه هزاران نفر در برزیل برای برقراری ارتباط وابسته به تلگرام هستند، ممنوعیت استفاده از آن را تصمیمی «نامعقول» خواند. بااین‌حال قاضی به‌دلیل عدم ارائه اطلاعات درخواستی به مقامات، جریمه روزانه 200 هزار دلاری تلگرام را تغییر نداد.

برزیل گروه‌های نئونازی در تلگرام را مسئول حملات مرگبار به مدارس این کشور می‌داند. در نوامبر سال گذشته میلادی یک نوجوان با حمله به دو مدرسه، 3 نفر را به کام مرگ کشاند و 13 نفر را زخمی کرد. این نوجوان ظاهراً با دو گروه نئونازی مدنظر مقامات در تلگرام در ارتباط بوده است.

طبق ادعای مقامات برزیلی، در این گروه‌ها محتواهای خشونت‌آمیز و دستورالعمل ساخت بمب به اشتراک گذاشته شده بود. تلگرام اگرچه از رأی اولیه دادگاه پیروی نکرد، اما گفت که به‌دلیل حذف این گروه‌ها نمی‌تواند داده‌های مدنظر مقامات را بازیابی کند.

این اولین‌بار نیست که تلگرام در برزیل مسدود می‌شود. در سال 2022 دادگاه عالی برزیل به‌خاطر مسدود نکردن حساب‌های متهم به انتشار اطلاعات غلط پیش از انتخابات، استفاده از تلگرام را ممنوع کرد. البته این ممنوعیت هم مانند حکم جدید، پس از چندین روز برداشته شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *