اخبار

تلگرام به‌دلیل عدم افشای اطلاعات کاربران در برزیل فیلتر شد

دادگاه برزیل در حکمی ضمن مسدودسازی تلگرام اعلام کرده است که این پیام‌رسان باید از گوگل پلی و اپ استور حذف شود.

دادگاهی در برزیل حکم مسدودسازی موقت علیه تلگرام صادر کرده است و احتمالاً در آینده‌ای نزدیک این پیام‌رسان محبوب از فروشگاه‌های آنلاین برزیلی حذف خواهد شد.

قاضی ولینگتون لوپز دا سیلوا، به گوگل و اپل دستور داده است تلگرام را از پلی استور و اپ استور حذف کنند. به گفته‌ی قاضی برزیلی، اپراتورهای موبایلی نیز موظفند دسترسی به تلگرام را مسدود کنند.

بر اساس گزارش انگجت، مسدودسازی تلگرام در برزیل نتیجه‌ی ارائه ندادن اطلاعات کامل کاربران در دو گروه چت نئو نازی است. باور بر این است که این گروه‌ها در تحریک حمله به مدارس برزیل نقش داشته‌اند.

تلگرام تا زمان ارائه‌ی اطلاعات کافی به مقامات دولت باید روزانه حدودا ۲۰۰٬۰۰۰ دلار جریمه پرداخت کند.

به گفته‌ی منابع آگاه، گروه‌های چت موردبحث در گوشی نوجوانی که متهم به تیراندازی در مدارس برزیل است پیدا شده است. دو حادثه‌ی تیراندازی باعث مرگ سه نفر و زخمی شدن ۱۳ نفر شد. مقامات دولت برزیل می‌گویند افزون‌بر محتوای نازیسم، در گروه‌های موردبحث آموزش نحوه‌ی قتل، دستورالعمل ساخت بمب و ویدیوهای خشونت‌آمیز را مشاهده کرده‌اند.

قاضی دا سیلوا می‌گوید تلگرام صرفاً اطلاعات مدیر یک گروه به نام «جنبش یهودستیزی برزیل» را در دسترس دولت قرار داده و نتوانسته است جزئیات اعضا را ارائه دهد. تلگرام همچنین هیچ جزئیاتی درباره‌ی گروه دیگری به نام «جبهه‌ی یهودستیزی» ارائه نداده است.

تلگرام به دولت برزیل گفته که گروه‌های موردبحث حذف شده‌اند و امکان بازیابی هیچ اطلاعاتی وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *