اخبار

آپدیت iOS 16.3.1 به‌همراه رفع یک آسیب‌پذیری روز صفر منتشر شد

اپل آپدیت iOS 16.3.1 را برای کاربران آیفون منتشر کرد. این به‌روزرسانی حدود دو هفته پس از انتشار iOS 16.3 عرضه شده است و یک آسیب‌پذیری خطرناک روز صفر را در موتور مرورگر WebKit برطرف می‌کند. این مشکل ظاهراً در دنیای واقعی مورد سوءاستفاده قرار گرفته بود.

براساس یادداشت انتشار اپل، iOS 16.3.1 شامل چندین رفع باگ، حل مشکل آی‌کلود، اصلاح عملکرد درخواست‌های سیری از Find My و بهینه‌سازی Crash Detection است. در بخش آی‌کلود، این به‌روزرسانی مشکلی را حل می‌کند که اجازه نمی‌داد کاربران بتوانند گزینه پشتیبان‌گیری خودکار آی‌کلود را فعال کنند.

در بخش Crash Detection هم احتمالاً باید شاهد رفع مشکلات مربوط به تشخیص نادرست تصادف در پیست‌های اسکی یا شهربازی‌ها باشیم. پیش‌تر گزارش‌هایی درباره ارسال اشتباه درخواست کمک توسط آیفون در این مکان‌ها منتشر شده بود.

آیفون 14 پرو

رفع آسیب‌پذیری خطرناک روز صفر iOS

اپل همچنین در صفحه به‌روزرسانی‌های امنیتی خود اشاره می‌کند که آسیب‌پذیری خطرناک WebKit را برطرف کرده است. این شرکت می‌گوید یک محقق ناشناس گزارش این آسیب‌پذیری را به آن‌ها اعلام کرد و حالا این شرکت با کمک Citizen Lab این مشکل را رفع کرده است. Citizen Lab یک گروه تحقیقات حقوق دیجیتال در دانشگاه تورنتو است.

موتور WebKit که موتور مرورگر پیش‌فرض اپل در آیفون است، در گذشته بارها مورد حمله هکرها قرار گرفته؛ چرا که دسترسی به آن می‌تواند دسترسی به سایر داده‌های دستگاه را ممکن کند. بااین‌حال، حالا به‌نظر می‌رسد که شرکت‌ها درحال توسعه موتورهای مرورگر اختصاصی خود در iOS هستند.

افزون بر همه این بهینه‌سازی‌ها، کاربران گزارش می‌دهند که iOS 16.3.1 باعث بروز مشکلاتی در اپلیکیشن گوگل فوتوز می‌شود. کاربران می‌گویند پس از نصب این آپدیت، اپلیکیشن به‌محض بازشدن، کرش می‌کند و دوباره بسته می‌شود. بنابراین اگر به این برنامه نیاز دارید، شاید بهتر باشد که فعلاً این به‌روزرسانی را نصب نکنید. درحال‌حاضر مشخص نیست که رفع این مشکل به آپدیت اپلیکیشن گوگل فوتوز نیاز دارد یا با یک تغییر در سمت سرور قابل حل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *