اخبار

وزیر ارتباطات: اینترنت همراه در زمان برگزاری کنکور تنها در محدوده‌های امتحانی قطع می‌شود

زارع‌پور تأکید دارد اینترنت مثل هوا بوده و با قطع سراسری آن در روز کنکور به‌شدت مخالف است.

وزیر ارتباطات از رد درخواست سازمان سنجش برای قطع سراسری اینترنت همراه خبر داد. به گفته زارع‌پور مقرر شده است تا صرفاً اینترنت همراه در محدوده حوزه امتحانی و با اطلاع‌رسانی قبلی قطع شود.

به‌نظر می‌رسد سرانجام حواشی قطع اینترنت برای کنکور سراسری به پایان رسیده است. «عیسی زارع‌پور» در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به درخواست سازمان سنجش برای قطع سراسری اینترنت در روز کنکور گفت: «ما به‌شدت (با این درخواست) مخالفت کردیم؛ چرا که اینترنت مثل هوا بوده و تمام زندگی مردم، کسب‌وکار، اقتصاد، فرهنگ و سرگرمی به آن وابسته است و نمی‌توان اینترنت را قطع کرد.»

به گفته وی، درخواست سازمان سنجش در جلسه روز گذشته شورای امنیت کشور بررسی و چند شرط برای محدودسازی اینترنت گذاشته شده است:

«تصمیم گرفته شد صرفاً اینترنت‌های تلفن همراه و آن هم در محدوده حوزه امتحانی و با اطلاع‌رسانی قبلی قطع شود. به افرادی که در محدوده BTS حوزه‌های امتحانی هستند، قبل قطع پیامی ارسال می‌شود تا آمادگی داشته باشند. با این شروط، با قطع اینترنت به‌شکل خیلی محدود موافقت شده است تا نگرانی و دغدغه‌های سلامت کنکور نیز رعایت شود.»

زارع‌پور همچنین اعتقاد دارد روش‌های بسیار پیشرفته‌تر، بهتر و فناورانه‌تر برای مقابله با تقلب وجود دارد که سازمان سنجش می‌تواند به آن سمت حرکت کند.

گفتنی است ادعای هفته گذشته معاون سازمان سنجش برای قطع سراسری اینترنت در روز برگزاری کنکور، حواشی بسیاری را به‌دنبال داشت. «حسن مروتی» در برنامه صبح بخیر ایران صدا‌و‌سیما با اعلام خبر قطعی اینترنت در روز کنکور، گفت: «اینترنت ان‌شاءالله در آن روز، یعنی روز برگزاری کنکور قطع خواهد شد.»

این موضوع با واکنش وزرای ارتباطات و علوم روبه‌رو شد و آن‌ها اعلام کردند این درخواست به شورای امنیت کشور ارسال شده است و در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش نیز در نشست خبری کنکور سراسری اعلام کرد آخرین حلقه امنیت و حفاظت آزمون بحث اینترنت است: «محدود‌کردن اینترنت بسته به تصمیم وزارت ارتباطات دارد که به چه شکل باشد: «ما می‌خواهیم عکسی ارسال یا دریافت نشود. نمی‌خواهیم به‌طور مطلق اینترنت قطع شود و بحث فنی اجرای آن نیز با وزارت ارتباطات است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *