اخبار

کاربران هدست Meta Quest حالا می‌توانند ضربان قلب خود را در تمرینات ردیابی کنند

متا دو ویژگی جدید تناسب اندام را به هدست های Meta Quest خود اضافه می‌کند. اولین مورد یکپارچه سازی Health Connect است، به این معنی که کاربران اندروید می‌توانند در نهایت داده‌های مربوط به تمرین Quest خود را به طور خودکار همگام سازی کنند. ویژگی دیگر که شاید برای علاقه‌مندان به تناسب اندام واقعیت مجازی هیجان‌انگیزتر باشد، قابلیت هماهنگ کردن مانیتورهای ضربان قلب بلوتوث است که می‌تواند به کاربران آمار لحظه‌ای را نشان دهد.

Health Connect که به کاربران اندروید اجازه می‌دهد تا داده‌های سلامت و تناسب اندام را بین چندین برنامه به اشتراک بگذارند، API سلامتی گوگل است. ادغام آن به این معنی است که اکنون می‌توانید تمرینات Quest Move VR خود را بدون نیاز به انجام کاری به Google Fit پیوند دهید. متا سال گذشته برای کاربران iOS، چنین قابلیتی را با Apple Health فعال کرده بود.

تمرین واقعیت مجازی

متا می‌گوید که آمار کاربران به صورت محلی در هدست Quest ذخیره می‌شود و تنها در صورتی برای سرورهای این شرکت ارسال می‌شوند که بخواهید آمار خود را برنامه Meta Quest همگام سازی کنید که برای کارکرد Health Connect باید این کار را انجام دهید. متا همچنین می‌گوید که داده‌های کاربران به صورت رمزگذاری شده هستند و برای تبلیغات هدفمند از آن‌ها استفاده نمی‌شود.

ردیابی ضربان قلب با هدست متا

قابلیت دیگری که به آن اشاره کردیم، اتصال هدست با یک نمایشگر ضربان قلب بلوتوث است که باعث می‌شود مانند تصویر زیر، ضربان قلب کاربران به صورت یک آمار لحظه‌ای از طریق Meta Quest Move Overlay در کنار کالری سوزانده شده و دقایق تمرین قابل مشاهده باشد.

ضربان قلب

سخنگوی متا درباره این ویژگی می‌گوید:

«هنگامی که یک مانیتور ضربان قلب سازگار با Meta Quest Move هماهنگ می‌شود، ضربان قلب در هر بازی یا برنامه به کاربران نمایش داده می‌شود. با این وجود، توسعه‌دهندگان دیگر نیازی به ادغام آن نخواهند داشت.»

مانیتورهای ضربان قلب سازگار با هدست متا عبارتند از Garmin HRM-Dual و Polar H10. با این حال، سخنگوی متا اشاره کرده که سایر مانیتورهای ضربان قلب بلوتوث از جمله ساعت‌های هوشمند نیز ممکن است با این هدست کار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *