اخبار

وزارت ارتباطات: سرویس کاهش پینگ بازی‌های آنلاین در هفته جاری رونمایی خواهد شد

رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه سرویس کاهش پینگ بازی‌ها آماده است، ابراز امیدواری کرد که در هفته جاری این سرویس معرفی عمومی شود.

کاهش پینگ بازی‌های آنلاین برای گیمرهای ایرانی وعده‌ای است که طی چند ماه گذشته به‌صورت جدی مطرح شده و به‌نظر می‌رسد به‌زودی عملی خواهد شد.

«امیر محمدزاده لاجوردی»، رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به پیگیری کاربران و برخی گیمرها در فضای مجازی از زمان اجرایی‌شدن کاهش پینگ بازی‌ها، گفت:

«درحال‌حاضر سرویس موردنظر آماده است و امیدواریم در هفته جاری معرفی عمومی شود. اغلب موارد فوق به‌دلیل آنکه پشت «ابر» هستند، دارای پیچیدگی‌هایی هستند که این مسئله نیز حل خواهد شد.»

گفتنی است وزیر ارتباطات اواخر پاییز امسال مدعی شد CDN صدوپنجاه بازی پرمخاطب به داخل کشور منتقل شده است و زمان پینگ این بازی‌ها تا یک‌چهارم کاهش پیدا خواهد کرد؛ موضوعی که اجرایی‌شدن آن در راستای وعده انتخاباتی سال گذشته رئیس‌جمهور بود.

زارع‌پور 30 آذر وعده داد سایتی در هفته آینده اعلام شود تا گیمرها در آن نرم‌افزارهایی دانلود کنند تا سرعت بازی‌ها برایشان بهتر شود. حال دو هفته از پایان این وعده وزیر می‌گذرد و رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت وعده جدیدی دراین‌باره داده است.

گفتنی است زارع‌پور اوایل شهریورماه وعده داده بود تا پایان پاییز، CDN حدود 200 بازی پرطرفدار به داخل کشور منتقل شود. حال پس از گذشت 4 ماه بخشی از این وعده درحال اجرایی‌شدن است تا گیمرها تجربه بهتری داشته باشند.

البته مشخص نیست با شرایط فعلی کشور، آیا گیمرها هنوز حال‌و‌هوایی هم برای بازی دارند یا خیر. همچنین با اینکه اسامی این بازی‌ها هنوز اعلام نشده، اما بسیاری از بازی‌های محبوب گیمرها در سراسر دنیا، در ایران فیلتر شده است یا کاربران ایرانی توسط سازندگان آن‌ها مورد تحریم‌ قرار گرفته‌اند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “وزارت ارتباطات: سرویس کاهش پینگ بازی‌های آنلاین در هفته جاری رونمایی خواهد شد

  1. محمد طاها حسینی زاده گفت:

    شما فیلترینگ بازی هارو بردارید کاهش پینگ نخواستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *