اخبار

نسل بعدی اپل پنسل با قابلیت احتمالی تشخیص رنگ و بافت، ابزار رویایی طراحان گرافیک خواهد بود

به گزارش هلدینگ ICT پتنت جدید اپل نشان می‌دهد مدل بعدی قلم اپل‌ پنسل با استفاده از حسگرهای نوری مخصوص، احتمالاً از قابلیت تشخیص رنگ و بافت پشتیبانی خواهد کرد.

اپل پتنت جدیدی ثبت کرده است که نشان می‌دهد اپل پنسل با بهره‌گیری از حسگرهای نوری داخلی، رنگ‌ها و بافت‌ها را شناسایی می‌کند. این فناوری اپل پنسل را به چیزی بیش‌از یک قلم استایلوس برای یادداشت‌برداری و خلق آثار هنری تبدیل می‌کند.

اپل پنسل بعدی می‌تواند با قابلیت تشخیص رنگ و بافت اشیا به‌عنوان ابزاری بسیار کاربردی برای هنرمندان عمل کند تا ازطریق آن به رنگ‌ها و بافت‌های موردنیاز خود برای پروژهای مختلف دسترسی داشته باشند. ویژگی مذکور به‌نوعی یادآور ابزار قطره‌چکان در نرم‌افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ است که می‌توان با آن، رنگ‌های موجود در تصاویر مختلف را انتخاب و در پروژه‌های خود به‌کار برد.

با توجه به درخواست ثبت‌اختراع اپل، سیستم حسگر رنگ اپل‌ پنسل می‌تواند رنگ اجسام خارجی را شناسایی کند و بافت و سایر ویژگی‌های ظاهری مرتبط با آن‌ها را نیز تشخیص دهد. حسگر نوری در نسل بعدی قلم استایلوس اپل احتمالاً قابل‌تنظیم خواهد بود و کاربران می‌توانند طیف نوری آن را سفارشی‌سازی کنند. درواقع طیف نوری هنگام تشخیص رنگ، براساس عوامی مثل رنگ نور محیط قابل‌تنطیم خواهد بود.

به گزارش Neowin، کاربران می‌توانند هنگام تشخیص رنگ با نسل بعدی اپل پنسل، شدت ساطع‌کننده‌ی نور آن را نظیم کنند. علاوه‌براین ممکن است هنگام فرآیند سنجش رنگ، واحد اندازه‌گیری اینرسی برای تشخیص زاویه‌ی بین قلم و سطح، مورداستفاده قرار گیرد. بافت سطح نیز احتمالاً با استفاده از نوری که با زاویه‌ی به سطح برخورد می‌کند، اندازه‌گیری خواهد شد.

داده‌های جمع‌آوری‌شده ازطریق اپل‌ پنسل جدید می‌تواند به‌طور بی‌سیم به دستگاه همراه مثل آیپد انتقال داده شود تا کاربر از آن در برنامه‌هایی مثل اپلیکیشن‌های طراحی استفاده کند.

مقالات مرتبط:
  • تیم کوک با یادآوری سرمایه‌گذاری اپل در ژاپن، غیرمستقیم به نخست‌وزیر این کشور هشدار داد
  • اپل واچ می‌تواند با سنسور نوار قلب، استرس را نیز تشخیص دهد

درحال‌حاضر ویژگی‌های توضیح‌داده شده برای نسل بعدی اپل‌ پنسل، صرفاً جنبه‌ی تئوری دارند و مشخص نیست آیا اپل واقعاً تصمیم دارد مدل بعدی قلم استایلوس خود را با چنین قابلیتی عرضه کند یا خیر. بااین‌حال، بیش‌از چهارسال از معرفی نسل دوم اپل‌پنسل می‌گذرد و بنابراین غول فناوری احتمالاً درحال بررسی به‌روزرسانی این محصول است.

در گذشته، اپل پتنت‌های دیگری برای سایر فناوری‌های مرتبط با قلم ازجمله نوک‌های سفارشی قابل جداشدن و عنصر چرخشی و چندین ناحیه‌ی حساس به‌لمس روی بدنه‌ی این محصول ثبت کرده است. باید دید در آینده کدام‌یک از این قابلیت‌ها به نسل بعدی اپل‌ پنسل اضافه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *