اخبار

سخنگوی وزارت صمت: واردات تجاری آیفون۱۴ انجام نخواهد شد

به گزارش هلدینگ ICT نه خبری از واردات تجاری آیفون۱۴ هست و نه تصمیمی درباره رجیستر شدن گوشی‌های واردشده گرفته شده است.

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگوی تلویزیونی با اعلام این که واردات تجاری گوشی‌های آیفون۱۴ در دستور کار نیست، خیال همه را نسبت به واردات مدل جدید گوشی‌های شرکت اپل راحت کرد.

طبق اعلام قالیباف، نه‌تنها «واردات رسمی یا به عبارتی تجاری انجام نخواهد شد» و این گوشی فقط با رویه مسافری امکان ورود به کشور را دارد، از رجیستر نشدن این گوشی هم خبر داد و گفت: «تا الان تصمیمی برای رجیستر کردن گرفته نشده است. من هم صحبتی کردم و گفتم رجیستری این گوشی در فرآیند است. متاسفانه این را برداشتند و جور دیگری استفاده کردند که انگار رجیستر شده یا قرار است رجیستر شود. در حالی که هنوز ما اطلاعی نداریم که چه اتفاقی می‌خواهد بیفتد.»

جالب است که سخنگوی وزارت صمت، وزارتخانه‌ای که متصدی واردات و صادرات کشور است درباره این که چه تصمیمی در خصوص واردات و فعال‌سازی آیفون۱۴ قرار است اتخاذ شود اطلاعی ندارد و نمی‌داند چه اتفاقی بنا است رخ دهد!

او در پاسخ به این که کدام نهاد در این زمینه تصمیم‌گیرنده است، گفت: «یک بخشی مربوط به وزارت صمت هست اما دستگاه‌های دیگری هم ذی‌مدخل هستند و در مجموع باید بررسی شود و تصمیم نهایی گرفته شود.»

با این اظهار نظر از سوی سخنگوی یکی از نهادهای مسئول و متولی در زمینه واردات موضوع واردات و رجیستری آیفون امید به تغییر وضعیت بلاتکلیفی حضور این کالا در بازار و امکان استفاده بدون دردسر از آن توسط خریداران کم‌رنگتر از قبل شد.

در مقابل، احتمال اجرای طرح ممنوعیت واردات آیفون به کشور، پیش از تصویب در مجلس، به واقعیت نزدیکتر شد. طرحی که از ابتدای سال ۱۴۰۱ کلید خورده بود و حالا با گذشت بیش از سه ماه از ورود اولین گوشی‌های آیفون۱۴ با رویه مسافری به کشور و فعال نشدن آن‌ها عملیاتی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *