اخبار

آپدیت iOS 16.0.2 منتشر شد؛ رفع مشکل لرزش دوربین آیفون 14 پرو و باگ کپی پیست

اپل امروز برای رفع چندین باگ که کاربران آیفون را دچار دردسر کرده بود، آپدیت iOS 16.0.2 را منتشر کرد. این آپدیت دو هفته پس از انتشار عمومی iOS 16 از راه رسیده و برای آیفون‌هایی که قادر به دریافت iOS 16 بوده‌اند، در دسترس است.

همانند همیشه برای دریافت این آپدیت باید در آیفون واجد شرایط باید به تنظیمات، بخش General و سپس Software Update بروید تا جدیدترین نسخه iOS را دریافت کنید.

باگ‌هایی که آپدیت iOS 16.0.2 رفع می‌کند

به گفته اپل، این بروزرسانی چندین باگ که تا به امروز مدل‌های آیفون 14 و سایر آیفون‌های مجهز به iOS 16 را دچار مشکل کرده، برطرف می‌کند. یکی از این مشکلات که در روزهای اخیر حسابی سروصدا به پا کرده بود، مشکل لرزش دوربین مدل‌های پرو آیفون 14 در هنگام استفاده از اپ‌های شخص ثالث مانند برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی بود.

از دیگر مشکلات قابل توجهی که بروزرسانی iOS 16.0.2 رفع می‌کند می‌توان به باگی اشاره کرد که باعث می‌شد پیام مربوط به مجوز کپی پیست بطور مداوم پیش روی کاربر قرار بگیرد. همچنین مشکل نمایشگر سیاه هنگام راه‌اندازی گوشی هم با این آپدیت از بین می‌رود.

برخی کاربران آیفون X، آیفون XR و آیفون 11 که نمایشگر گوشی‌شان را عوض کرده بودند، پس از آپدیت سیستم عامل دستگاه‌شان به iOS 16، نمایشگر آن‌ها از کار می‌افتاد. حالا این مشکل در iOS 16.0.2 برطرف شده است.

همانطور که می‌بینید، iOS 16 در همین مدت کوتاهی که در اختیار کاربران قرار گرفته، دردسرهای تقریبا زیادی برای آن‌ها ایجاد کرده که البته مهم‌ترین آن لرزش دوربین مدل‌های پرو آیفون 14 بود. اپل در گذشته گفته بود که با یک مشکل نرم افزاری روبه‌رو هستیم و با انتشار یک آپدیت آن را برطرف می‌کند و حالا به وعده‌اش عمل کرده است.

اپل در حال حاضر روی نسخه iOS 16.1 کار می‌کند؛ سیستم عاملی که ماه اکتبر همراه با iPadOS 16.1 در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *