اخبار

ایکس از اطلاعات کاربران برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد

ایکس (توییتر سابق) می‌خواهد داده‌های بیومتریک کاربران را در کنار اطلاعات مربوط به شغل و تحصیلات آن‌ها جمع‌آوری کند. حالا طبق سیاست جدید ایکس، این شبکه اجتماعی از این داده‌ها به‌همراه دیگر اطلاعات شخصی برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد.

سیاست حریم خصوصی جدید ایکس به‌وضوح می‌گوید که این شبکه اجتماعی می‌خواهد از هر داده‌ای که جمع‌آوری می‌کند و همچنین اطلاعاتی که به‌صورت عمومی در دسترس است، برای آموزش الگوریتم‌های یادگیری ماشینی خود استفاده کند.

استفاده از داده‌های کاربران برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی ایکس

ایکس توییتر

ایکس در سیاست‌های حریم خصوصی خود به احتمال استفاده از داده‌های کاربران برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی اشاره کرده است:

«ما شاید از اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنیم و داده‌هایی که به‌طور عمومی در دسترس قرار دارند، برای کمک به آموزش مدل‌های یادگیری ماشینی یا هوش مصنوعی خود استفاده کنیم.»

ایلان ماسک در توییتی تغییرات سیاست‌های حریم خصوصی X برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی را تأیید کرده، اما به این موضوع هم اشاره داشته است که تنها از اطلاعاتی که به‌طور عمومی در دسترس هستند و نه اطلاعات خصوصی، مانند پیام‌های دایرکت، استفاده خواهد شد. از آنجایی‌ که ایکس تیم روابط‌عمومی ندارد،‌ نمی‌توان به اطلاعات بیشتری درباره تغییر سیاست‌های این شبکه اجتماعی دست پیدا کرد.

درحالی‌که شاید ایکس برنامه‌های جاه‌طلبانه‌ای برای هوش مصنوعی نداشته باشد، مالک آن، ایلان ماسک، رویکرد متفاوتی دارد. ماسک که زمانی با ارسال یک نامه جنجالی خواستار توقف توسعه هوش مصنوعی پیشرفته شده بود، خودش یک شرکت به نام xAI تأسیس کرده است که می‌خواهد به ماهیت جهان پی ببرد. شاید داده‌های بیومتریک کاربران ایکس هم برای شرکت xAI مورد استفاده قرار بگیرد.

در کنار هوش مصنوعی، ایلان ماسک اخیراً اعلام کرد که می‌خواهد با لینکدین، شبکه اجتماعی متعلق به مایکروسافت هم رقابت کند. بنابراین ثروتمندترین فرد جهان برنامه‌های بزرگی برای ایکس دارد؛ هرچند شاید تمام این تلاش‌ها به نتیجه‌ای نرسد. خود ایلان ماسک هم چند وقت پیش گفته بود که شاید X شکست بخورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *