اخبار

توییتر روی قابلیت مخفی‌کردن تیک آبی کار می‌کند

توییتر همراه با سرویس «توییتر بلو»، ویژگی‌های فراوانی ازجمله ارسال توییت‌های طولانی را به کاربران ارائه می‌کند. بااین‌وجود، شاید برخی کاربران دوست نداشته باشند دیگران متوجه شوند که برای استفاده از چنین ویژگی‌هایی به توییتر پول پرداخت می‌کنند. اکنون گفته می‌شود که این شبکه اجتماعی درحال کار روی نوعی ویژگی است تا کاربران بتوانند تیک تأیید آبی پروفایل خود را مخفی کنند.

همان‌طور که «الساندرو پالوزی»، توسعه‌دهنده‌ای که معمولاً تغییرات برنامه‌ها را افشا می‌کند، در توییت جدید خود توضیح می‌دهد، توییتر درحال کار روی قابلیت نمایش یا عدم نمایش تیک آبی در پروفایل کاربران است. بنابراین با وجود این ویژگی، تا زمانی که یک توییت بسیار طولانی منتشر نکرده و یا از ویژگی‌های سرویس توییتر بلو در توییت خود استفاده نکرده باشید، کاربران دیگر متوجه نخواهند شد که برای دریافت این ویژگی‌ها هزینه پرداخت کرده‌اید.

علاوه بر تواضع یا خجالت، دلایل دیگری نیز وجود دارد که یک کاربر ممکن است بخواهد علامت تیک آبی را از پروفایل خود پنهان کند. در بسیاری از موارد ممکن است بسیاری از کاربران نخواهند این تصور را ایجاد کنند که توییت‌های آن‌ها دیدگاه‌های کارفرمایشان را نشان می‌دهند. همچنین این ویژگی می‌تواند برای کاربرانی مفید واقع شود که با افراد مشهور (سلبریتی‌ها) نام یکسانی دارند تا به این طریق از سردرگمی سایر کاربران جلوگیری شود.

پالوزی درحالی به این ویژگی اشاره کرده است که توییتر اخیراً گفت که از تاریخ 1 آوریل (12 فروردین‌ماه) تیک‌هایی آبی قدیمی این شبکه اجتماعی را از پروفایل کاربران حذف خواهد کرد.

در ماه نوامبر، ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت، تیک‌های قدیمی را «منقضی» خواند و گفت که آن‌ها در ماه‌های آینده حذف خواهند شد. بااین‌حال، دور از ذهن نیست که مالک توییتر با اعلام این موضوع قصد داشته باشد صرفاً کاربرانی را که تیک قدیمی دارند، بترساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *