اخبار

توییتر ظاهراً از قصد توییت‌های چندین نفر ازجمله ایلان ماسک را بیشتر نمایش می‌دهد

اگر اخیراً متوجه شده‌اید که توییت برخی از کاربران بیشتر از بقیه به شما نشان داده می‌شود، احتمالاً دلیلش این است که توییتر یک فهرست ویژه مخفیانه برای افزایش نمایش توییت‌ها دارد. ازجمله افرادی که در این فهرست قرار گرفته‌اند می‌توان به «ایلان ماسک»، «مستر بیست» و «جو بایدن» اشاره کرد.

به‌گزارش وب‌سایت پلتفرمر، توییتر به‌طور خاص به فهرستی از اکانت‌ها کمک می‌کند تا توییت‌های آن‌ها بیشتر دیده شود. این فهرست ظاهراً در ابتدا ساخته شده بود تا سطح تعامل اکانت‌های پرطرفدار این شبکه اجتماعی را تحت‌نظر بگیرد. اما حالا 35 اکانت به اضافه اکانت خود ماسک با کمک این فهرست توییت‌های خود را به افراد بیشتری نشان می‌دهند.

پلتفرمر فهرست کامل این اکانت‌ها را منتشر نکرده است، اما می‌گوید آن‌ها شامل «لبران جیمز» بسکتبالیست، «الکساندریا اوکاسیو کورتز»، نماینده مجلس آمریکا، «بن شپیرو»، تحلیلگر سیاسی، «مارک اندرسن»، سرمایه‌گذار و حتی اکانت طرفداری تسلا با هندل teslaownerssv@ می‌شود.

توییتر

تبعیض در توییتر ادامه دارد

ظاهراً دستکاری در عملکرد الگوریتم توییتر زمانی آغاز شد که میزان تعامل حساب‌های پرطرفدار کاهش پیدا کرد. درنتیجه، مهندسان توییتر تغییراتی را در کد منبع این پلتفرم ایجاد کردند تا مطمئن شوند که توییت این حساب‌های کاربری همواره به دامنه گسترده‌ای از افراد نشان داده خواهد شد.

مهندسان توییتر می‌گویند مدیرعامل این شرکت به انتقادات کاربران مشهور بیشتر از کاربران عادی رسیدگی می‌کند و از کارمندان هم می‌خواهد که توجه بیشتری به آن‌ها داشته باشند. افزون‌براین، به‌نظر می‌رسد که حتی کاربران تأییدشده هم نسبت به کاربران عادی در اولویت بالاتری قرار دارند؛ چرا که به‌زودی فقط توییت آن‌ها در زبانه For You به کاربران پیشنهاد داده خواهد شد.

اگرچه ایلان ماسک پیش‌تر گفته بود توییتر باید با همه کاربران به‌صورت برابر رفتار کند و وعده داده بود که الگوریتم این شبکه اجتماعی را به‌شکل متن باز عرضه کند، اما حالا به‌نظر می‌رسد که اتفاقات عجیبی در پشت صحنه این پلتفرم در حال رخ‌دادن هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *