اخبار

جنرال موتورز می‌خواهد در خودروهای خود از ChatGPT استفاده کند

شرکت خودروسازی آمریکایی جنرال موتورز اعلام کرد که به‌عنوان بخشی از همکاری گسترده‌تر خود با مایکروسافت، قصد دارد تا از کاربردهای ChatGPT در خودروهای خود استفاده کند.

سخنگوی جنرال موتورز در مورد این تلاش گفت:

«این تغییر فقط در مورد یک قابلیت مانند تکامل دستورات صوتی نیست، بلکه به این معنی است که مشتریان می‌توانند انتظار داشته باشند که خودروی آینده آن‌ها درمجموع از فناوری‌های نوظهور تواناتر و تازه‌تری استفاده کند.»

کاربردهای ChatGPT برای خودروهای جنرال موتورز

 

 

خودروهایی که در آینده با این ویژگی عرضه می‌شوند، می‌توانند به مالکان خود توضیح دهد که درصورت پنچرشدن لاستیک، چگونه آن را عوض کنند یا می‌توان از هوش مصنوعی سؤال کرد که چراغ چشمک‌زن روی داشبورد چه معنایی دارد. ظاهراً همچنین می‌تواند قرارهای مربوط به تعمیرگاه خودرو را رزرو کند. برای افرادی که با جنرال موتورز آشنایی ندارند، این شرکت خودروسازی برندهایی ازجمله شورولت، کادیلاک، بیوک و جی‌ام‌سی را در اختیار دارد.

یکی از جزئیات مهمی که جنرال موتورز هنوز به آن اشاره‌ای نکرده، این است که نام سیستم هوش مصنوعی خود را چه خواهد گذاشت. اما احتمالاً در آینده اطلاعات بیشتری در این رابطه منتشر خواهد شد.

هوش مصنوعی ChatGPT در چند وقت گذشته مورد‌توجه بسیاری از شرکت‌های بزرگ سراسر جهان قرار گرفته و مایکروسافت با اضافه‌کردن آن به موتور جستجو بینگ، تصمیمی انقلابی گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *