اخبار

هکرها اطلاعات شخصی 9 میلیون مشتری AT&T را فاش کردند

هکری

هکرها یکی از فروشندگان بازاریابی AT&T را هدف قرار دادند و برخی از اطلاعات مانند نام مشتریان و میزان استفاده آن‌ها را فاش کردند.

ای‌تی‌اندتی (AT&T)، غول ارائه‌دهنده خدمات مخابرات آمریکایی، اخیراً با ارسال یک ایمیل به مشتریان خود اعلام کرد که هکرها به اطلاعات شبکه اختصاصی مشتریان (CPNI) آن دسترسی پیدا کرده‌اند و اطلاعات 9 میلیون مشترک فاش شده است.

AT&T اخیراً به مشتریان خود هشدار داده که در جریان یک حمله سایبری، برخی از اطلاعات حساب‌های آن‌ها توسط هکرها فاش شده است. البته اطلاعات کارت‌های اعتباری، شماره امنیت اجتماعی، رمز عبور یا تاریخ تولد مشتریان این شرکت منتشر نشده، اما هکر برخی از اطلاعات مربوط به کاربران را فاش کرده است.

اطلاعات سرقت‌شده از AT&T

 

 

برخی از اطلاعات در معرض خطر شامل نام مشتری، آدرس ایمیل، تعداد خطوط مربوط به حساب‌ها، انواع دستگاه، واجد شرایط بودن ارتقای دستگاه، مبالغ پرداخت ماهانه و دقایق استفاده از آن می‌شود. ای‌تی‌اندتی به Bleeping Computer اعلام کرده که این حمله حدود 9 میلیون حساب کاربری آن را تحت تأثیر قرار داده است.

در جریان این حمله، هکرها به‌جای خود شرکت، یکی از فروشندگان بازاریابی AT&T را هدف قرار دادند. هرچند این فروشنده شناسایی نشده است، اما ای‌تی‌اند‌تی اعلام کرد که هکرها از یکی از آسیب‌پذیری‌های امنیتی آن سوءاستفاده کرده‌اند که اکنون اصلاح شده است. این شرکت همچنین طبق الزام قانونی، با مجری قانون فدرال همکاری می‌کند و به مشتریان خود اطمینان داده است که اطلاعات شخصی آن‌ها را با مقامات به اشتراک نمی‌گذارد.

به مشتریان تحت تأثیر این حمله اطلاع داده شده است که باید ویژگی‌های اضافی مربوط به رمز عبور خود، مانند ورود به سیستم با پین را فعال کنند. وجود این پین باعث می‌شود تا از حساب‌های کاربران در برابر هکرهایی که قصد نفوذ به AT&T را دارند، محافظت شود.

بزرگ‌ترین رقیب این شرکت، یعنی T-Mobile نیز در ژانویه سال میلادی جاری مورد حمله جدی‌تری قرار گرفته بود. در جریان این حمله، اطلاعات 37 میلیون مشتری آن ازجمله نام، آدرس صورت‌حساب، آدرس ایمیل، شماره تلفن، تاریخ تولد، شماره حساب و اطلاعات طرح خدمات آن‌ها فاش شده بود. سال گذشته نیز این شرکت هک اطلاعات محرمانه 47 میلیون مشترک خود را در تابستان تأیید کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *