اخبار

هکرها ردیت را به افشای 80 گیگابایت اطلاعات محرمانه تهدید کردند

جوامع مختلف ردیت چندی قبل اعتراضاتی را علیه سیاست جدید در دسترسی به API این پلتفرم آغاز کردند. حالا گروهی از هکرها مدعی شده‌اند که 80 گیگابایت از اطلاعات محرمانه این شرکت را به‌دست آورده‌اند. آن‌ها از ردیت خواسته‌اند تا برای جلوگیری از افشای این اطلاعات، مبلغی پول بپردازند و البته سیاست‌های جدید خود درزمینه دسترسی به API را کنار بگذارند.

به گزارش تک‌کرانچ، گروه هکری BlackCat در مطلبی در وب‌سایت خود در دارک وب مدعی شد که در خلال یک رخنه امنیتی در ماه فوریه، حدود 80 گیگابایت اطلاعات فشرده را از ردیت دزدیده است. آن‌ها می‌گویند دو بار در تاریخ‌های 13 آوریل (24 فروردین‌ماه) و 16 ژوئن (26 خردادماه) به ردیت پیام ارسال کرده‌اند، اما هنوز پاسخی نگرفته‌اند.

هکرها احتمالاً اطلاعات محرمانه ردیت را منتشر می‌کنند

این گروه که با نام ALPHV هم شناخته می‌شود، در مطلب خود نوشته است: «در ایمیل اولم به آن‌ها گفتم که منتظر می‌مانم تا عرضه اولیه سهامشان انجام شود. اما به‌نظر می‌رسد که اکنون بهترین زمان برای انجام این کار باشد! اطمینان داریم که ردیت پولی بابت داده‌های خود نمی‌پردازد. [بنابراین] انتظار داریم که این اطلاعات منتشر شود.»

«جینا آنتونینی»، سخنگوی ردیت، توضیح خاصی دراین‌باره نداده، اما ادعاهای «بلک‌کت» در رابطه با مشکل سایبری ردیت در تاریخ 9 فوریه را تأیید کرده است. در آن زمان «کریستوفر اسلو»، مدیر ارشد فنی ردیت، گفته بود که هکرها به اطلاعات کارمندان و اسناد داخلی شرکت دست پیدا کرده بودند. بااین‌حال، او گفته بود که شواهدی مبنی بر دسترسی هکرها به اطلاعات خصوصی کاربران نظیر رمز عبور حساب‌ها وجود ندارد.

ردیت اطلاعات بیشتری را درباره این حمله منتشر نکرده است. درنتیجه مشخص نیست که هکرها دقیقاً چه نوع داده‌هایی را سرقت کرده‌اند. از طرف دیگر، بلک‌کت هم هیچ مدرکی را پیرامون سرقت اطلاعات منتشر نکرده است و هنوز نمی‌توان با اطمینان گفت که چه اطلاعاتی در اختیار آن‌هاست.

پیش‌تر گفته شده بود که گروه بلک‌کت در حمله به شرکت وسترن دیجیتال نیز نقش داشته است. در آن حمله حدود 10 ترابایت از اطلاعات این شرکت ازجمله داده‌های کاربران به سرقت رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *