اخبار

لاجیتک روی یک غرفه تماس ویدیویی شبیه به استارلاین گوگل کار می‌کند

لاجیتک (Logitech) که بیشتر به دلیل تولید لوازم جانبی شخصی مانند وب‌کم شناخته می‌شود، نمونه اولیه پروژه جاه‌طلبانه جدید خود را معرفی کرد: یک غرفه چت ویدیویی مانند پروژه استارلاین گوگل که «Project Ghost» نامیده می‌شود و به عنوان یک فضای بهتر برای گفتگوهای مجازی طراحی شده است.

پروژه لاجیتک اساساً شبیه به پروژه استارلاین است. یعنی کاربران می‌توانند در یک اطاقک منحصر‌به‌فرد بنشینند و با یک فرد واقعی در مکان دیگری صحبت کنند و همه چیز مانند یک گفتگوی حضوری نزدیک است.

Project Ghost

تفاوت پروژه لاجیتک و استارلاین

اما برخلاف استارلاین که برای ایجاد یک طرح‌نمای هولوگرام‌مانند از مجموعه‌ای از سنسورها و دوربین‌ها استفاده می‌کند، Project Ghost از فناوری کنفرانس ویدیویی استفاده می‌کنند که لاجیتک در حال حاضر آن را به فروش می‌رساند. تمام این موارد در غرفه‌ای که توسط شرکت سازنده لوازم اداری Steelcase طراحی شده قرار می‌گیرد تا تجربه‌ای راحت‌تر برای مکالمات کاربران ایجاد شود.

طبق تصاویری که از Project Ghost منتشر شده، در این اطاقک صندلی برای نشستن کاربران روی آن وجود دارد که در مقابل آن، صفحه نمایش، دوربین، میکروفون و اسپیکرهایی وجود دارند. همچنین این اطاقک با چوب ساخته شده از تکه‌های باریکی ساخته شده تا ظاهری مدرن داشته باشد.

ترفند دیگری که درباره Project Ghost وجود دارد این است که لاجیتک دوربین را مستقیماً پشت قطعه شیشه‌ای ویژه قرار می‌دهد. به این ترتیب، اطاقک نوعی توهم ارتباط چشمی برای کاربران ایجاد می‌کند، که می‌تواند با ایجاد احساس بیشتر، همه‌چیز را در چت با Project Ghost به مکالمات واقعی شبیه کند.

تماس ویدیویی

لاجیتک و Steelcase قصد دارند تا این هفته در جریان کنفرانس Integrated Systems Europe (ISE) نسخه آزمایشی دستگاه خود را به نمایش بگذارند. در جریان این نمایش، یک غرفه در محل برگزاری کنفرانس و غرفه دیگری در دفتر Steelcase واقع در گرندرپیدز، میشیگان وجود خواهد داشت و دو کاربر با یکدیگر تماس ویدیویی خواهند داشت.

هدف نهایی این است که Project Ghost در کمتر از یک سال دیگر در دسترس قرار گیرد، با این حال، دو تولیدکننده آن ترجیح می‌دهند که با توجه به نتایج آزمایش‌های خود این موضوع را اعلام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *