اخبار

گوگل 19 بهمن‌ماه رویدادی درباره هوش مصنوعی برگزار می‌‌کند

گوگل هفته آینده با برگزاری یک رویداد اطلاعات بیشتری در مورد فعالیت‌های خود در زمینه هوش مصنوعی ارائه خواهد کرد. رویداد 40 دقیقه‌ای غول موتور جستجو در تاریخ 8 فوریه (19 بهمن) و ساعت 17 به وقت ایران از طریق یوتیوب پخش خواهد شد.

براساس دعوت‌نامه ارسال شده گوگل برای نشریه ورج، غول فناوری در رویداد خود «در مورد نحوه استفاده از قدرت هوش مصنوعی برای تجسم مجدد نحوه جستجو، کاوش و تعامل با اطلاعات» توضیح خواهد دارد. گوگل همچنین اشاره می‌کند که قصد دارد با کمک این فناوری پیدا کردن نیازها برای کاربران به‌شیوه‌ای طبیعی‌تر و شهودی‌تر از همیشه انجام شود.

رقابت گوگل با OpenAI

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل به‌تازگی در جریان جلسه سه ماهه چهارم سال 2022 آلفابت اعلام کرد که این شرکت قصد دارد ‌به‌زودی به کاربران اجازه دهد تا با «جدیدترین و قدرتمندترین مدل‌های زبانی خود به عنوان همراهی برای جستجو» تعامل مستقیم داشته باشند. با این وجود، به نظر می‌رسد گوگل که شرکت OpenAI سازنده ChatGPT را به عنوان یکی از مهم‌ترین رقبای خود در زمینه هوش مصنوعی می‌بیند، برای رقابت با آن آماده شده باشد.

گوگل که از مدت‌ها قبل به دنبال پیدا کردن اطلاعات در اینترنت بوده است، احتمالاً با فشارهایی از جانب مایکروسافت مواجه می‌شود که طبق گزارش‌های منتشر شده قصد دارد ChatGPT را به بینگ اضافه کند. این امر باعث می‌شود تا بینگ نتایج هوشمندانه‌تری به کاربران ارائه کند، چیزی که گوگل شاید مشکلات زیادی با آن داشته است.

در نهایت باید اشاره کرد که این رویداد ممکن است بیشتر در مورد ابزارهایی باشد که قبلاً با آن‌ها آشنا شده‌ایم، زیرا دعوتنامه حاوی ارجاعاتی به گوگل لنز، ترنسلیت و مپس است. با این حال، استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی در این ابزارها می‌تواند تغییر مهم و بزرگی باشد، زیرا روزانه میلیون‌ها کاربر از آن‌ها استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *