اخبار

تغییرات توییتر ادامه دارد؛ حذف قابلیت ارسال توییت مشترک، کمتر از یک سال پس از عرضه

توییتر از زمان ورود ایلان ماسک تغییرات زیادی داشته؛ چندین قابلیت جدید به این شبکه اجتماعی اضافه و چند قابلیت هم از آن حذف شده است. یکی از قابلیت‌هایی که ظاهراً موفق به ادامه حیات نبوده، CoTweets نام دارد که برای ارسال توییت مشترک توسط دو اکانت استفاده می‌شد.

توییتر در صفحه مخصوص قابلیت CoTweets در وب‌سایت خود اعلام کرد که این ویژگی با پشت‌سرگذاشتن یک دوره آزمایشی، حالا از این شبکه اجتماعی حذف می‌شود. این قابلیت از دیروز از دسترس خارج شده است و دیگر امکان انتشار توییت‌های مشترک وجود ندارد. بااین‌حال، توییت‌هایی که پیش‌تر ارسال شده بودند تا یک ماه دیگر به‌شکل فعلی نمایش داده خواهند شد. بعد از این تاریخ، توییت‌های CoTweets به‌صورت ری‌توییت‌های معمولی درمی‌آیند.

در بخشی از بیانیه توییتر آمده است: «از بازخوردهایی که درباره CoTweets به ما داده می‌شد، سپاسگزاریم و همچنان به‌دنبال روش‌هایی برای پیاده‌سازی این امکان در آینده خواهیم بود.» همچنین این شرکت از بابت مشکلاتی که ممکن است این تصمیم برای کاربران به‌وجود بیاورد، عذرخواهی کرد.

توییتر CoTweets چگونه کار می‌کرد؟

ایده پشت این ویژگی بسیار ساده بود: اگر دو اکانت می‌خواستند محتوای مشترکی را منتشر کنند، می‌توانستند از CoTweet استفاده کنند تا این محتوا با نویسنده‌ای مشترک در هر دو صفحه به نمایش درآید. پیش‌تر کاربرانی در آمریکا، کانادا و کره جنوبی به این ویژگی دسترسی پیدا کرده بودند و می‌توانستند بقیه اکانت‌ها را به انتشار توییت مشترک دعوت کنند.

CoTweets محدودیت‌هایی هم داشت؛ برای مثال، امکان ویرایش این توییت‌ها وجود نداشت و تنها می‌توانستید آن را حذف کنید. البته این شرکت به کاربران اجازه می‌داد تا پس از انتشار توییت مشترک نام خود را از آن پاک کنند. همچنین، این ویژگی فقط امکان ارسال محتوای مشترک توسط دو حساب کاربری را فراهم می‌کرد.

با توجه به اینکه توییتر درحال‌حاضر برنامه‌های زیادی را دنبال می‌کند، احتمالاً تمرکز این شرکت به پروژه‌های دیگری معطوف شده و به همین خاطر این پروژه در این مقطع زمانی لغو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *