اخبار

بازار لوازم خانگی میزبان فناوری‌ و نوآوری‌ها می‌شود

به گزارش هلدینگ ICT – کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی یکی از همین کانون‌ها است که با هدف تقویت ارتباط میان صنایع لوازم خانگی ایران و مراکز علمی، پژوهشی و فناور، تحقق تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و به منظور تحقق نقشة جامع علمی کشور تشکیل شده است.

این کانون، نهاد، تصمیم ساز و تشکلی غیردولتی، غیرانتفاعی و غیر سیاسی است که با هدف کارآمدی، فرآیندها، تولید کالا و خدمات و بهبود اثربخشی خروجی‌های علمی و پژوهشی کشور در ارتباطی ساختاریافته و سازماندهی‌شده میان واحدهای صنعتی لوازم خانگی با مراکز علمی، پژوهشی و فناور، در فضای، بازار و با حمایت از کار و سرمایه ایرانی با تلاش برای مانع‌زدایی و پشتیبانی از کارآفرینان جوان، بنگاه‌های، کوچک و متوسط و کسب‌وکارهای نوپا و نوآور و حرکت به سوی، اهداف توسعة پایدار و اقتصاد تاب آور شکل گرفته است.

کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی اهدافی چون افزایش همگرایی، هماهنگی و تصمیم‌سازی و وحدت رویه پیرامون فعالیت‌های بازار، صنعت، دانشگاه‌ها، و مراکز علمی، پژوهشی و فناور و ارتقای نظام ملی نوآوری در عرصه توسعه و تولید کالا و خدمات خاص تخصصی مرتبط با صنایع و لوازم خانگی کشور ایجاد شده است.

بازار لوازم خانگی میزبان فناوری‌ و نوآوری‌ها می‌شود

رسوخ نوآوری در صنعت لوازم خانگی

این کانون همچنین ملزم به پوشش‌دهی جامعة هدف متناسب با زمینة تخصصی فعالیت خود در سراسر کشور است. کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی که وظیفة آن جاری‌سازی نوآوری در صنعت لوازم خانگی تعیین شده، موظف است که با احصاء چالش های این صنعت و ارائه راهکارهای فناورانه، علاوه بر آسایش بیش‌تر مصرف کنندگان، بازارهایی گسترده‌تر برای، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان این صنعت فراهم آورد.

هیئت مدیره کانون، با توجه اهداف و چشم‌انداز خود و با همکاری و همراهی مراکز دانشگاهی و متخصصان این حوزه، صنعتگران، کارآفرینان و فعالین بازار لوازم خانگی در راستای مأموریت خود گام برداشته و به اقدامات مؤثری دست زده است.

از جمله این اقدامات می‌توان به همکاری با شرکت شهرک‌های صنعتی به منظور برگزاری رویداد فناورانه لوازم خانگی همزمان با نمایشگاه هامکس 1400، اجرای پنل اختصاصی لوازم خانگی در کنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری 1400، حضور در نمایشگاه ایران ساخت 1400و برنامه ریزی اولین دوره مدیریت کسب و کار تخصصی لوازم خانگی با همکاری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اشاره کرد.

از آنجا که کانون در زمینه تصمیم سا‌زی، و جهت‌گیری، قوانین، ضوابط و دستورالعمل‌های مختلف دستگاه‌های، دولتی نقش مهم و مؤثر ایفا می‌کند، مشارکت و همفکری تمامی دست اندرکاران صنایع لوازم خانگی ایران می‌تواند تصویر روشن‌تر و واقعی‌تر، از چالش‌ها و نیز راهکارها ارائه کند و در همین راستا، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از فعالان این زیست‌بوم و همفکری آن‌ها بر بستر کانون هماهنگی دانش،صنعت و بازار حمایت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *