اخبار

نسخه دوم یو.اس.بی تایپ C با جهشی بزرگ همراه خواهد بود

به گزارش هلدینگ ICT – یو اس بی تایپ C به تدریج به استاندارد رسمی در سطح صنایع تبدیل شده است ولی همچنان سرعت عملکرد آن نسبت به قبل تغییر زیادی نداشته که این موضوع قرار است تا دستخوش تغییر شود.

نسخه دوم یو.اس.بی تایپ C با جهشی بزرگ همراه خواهد بود
یو اس بی تایپ C به تدریج به استاندارد رسمی در سطح صنایع تبدیل شده است ولی همچنان سرعت عملکرد آن نسبت به قبل تغییر زیادی نداشته که این موضوع قرار است تا دستخوش تغییر شود.

گزارش‌ها نشان دهنده این است که یو اس بی تایپ C نسخه 2.0 قرار است تا روانه بازار شود و این امر قرار است یک جهش بسیار بزرگ در سرعت عملکرد این درگاه به وجود بیاورد.

کابل‌های بعدی یو اس بی قرار است تا سرعت کاری بسیار بالاتری را برای کاربران به همراه بیاورند و بر اساس این اطلاعات نسخه 2.0 یو اس بی 4 قرار است تا جهش بسیار بزرگی را به همراه داشته باشد.

این فناوری قرار است تا در ماه‌های پایانی سال 2022 برای کارران عرضه شود و بر اساس آن سرعت انتقال داده‌ها بر روی این کابل‌ها به شدت افزایش خواهد یافت که می‌تواند به بهود عملکرد دستگاه‌های مختلف منتهی شود.

 

مرکز صنعتی که مسئول توسعه فناوری‌های ویژه و پیشرفته یو اس بی هستند در این باره گفته‌اند که یک معماری جدید لایه فیزیکی بر روی این فناوری توسعه داده شده است.

این معماری جدید موجب می‌شود تا سرعت فعلی این کابل‌ها که 40 گیگابایت برثانیه است به میزان دوبرابر افزایش یافته و به 80 گیگابایت در ثانیه برسد.

برد ساندرز به عنوان مدیر گروه توسعه یو اس بی در این باره می‌گوید: «یک بار دیگر بر اساس رسم همیشگی یو اس بی، این به‌روزرسانی عملکرد داده‌ها را برای رسیدن به عملکرد بهتر نسبت به اکوسیستم یو اس بی تایپ C فعلی دوبرابر خواهد کرد. این راهکار بیشترین مزایای بهینه‌سازی سرعت را در نمایشگرهای دارای پرفرمنس بهتر، انباره‌های اطلاعاتی و هاب‌ها و داک‌های برپایه یو اس بی شاهد خواهد بود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *